Myśl tygodnia: „Im więcej dajemy Bogu, tym więcej On sam się daje.” (bł. Elżbieta)

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  • w poniedziałek – modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące;
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia;
  • w sobotę –nabożeństwo do św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
  • Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji;
  • Czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła;
  • Piątek – wspomnienie – św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

1. W czwartek wspomina się również św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Z tej racji po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary zbierane z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportów dla misjonarzy w ramach akcji prowadzonej przez MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr”.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Maria Żuradzka, Ilona Serafin, Sabina Brzegowy, Józefa Marszalek, Iwona Kukułka, Teresa Woźniak, Marzena Strzondała.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycję.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku są między innymi „Gość Niedzielny”„Niedziela”.