Myśl tygodnia: Serce spokojne jest życiem dla ciała, lecz zazdrość jest zgnilizną dla kości.(Księga Przysłów 14,30)

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, by Środki Społecznego Przekazu służyły prawdzie. Zbiórka do puszek dzisiaj przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

1. W tym tygodniu wspominany:
  • w poniedziałek, św. Korneliusza i Cypriana,
  • w środę św. Stanisława Kostkę,
  • w piątek św. męczenników Koreańskich,
  • w sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Spotkania Grup Parafialnych:
  • poniedziałek: po Mszy św. – Grupa Biblijna,
  • środa: godz. 17:00 – ministranci,
  • sobota po Mszy św. młodzież.

1. W środę na nowennę zapraszamy uczniów z klas 7, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje złożone na tacę i na konto parafialne.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem; na nowy tydzień proszeni są: Agnieszka Broszkiewicz, Bożena Nowak, Ewa Wełna, Krystyna Łyszczarz, Joanna Łyszczarz, Agnieszka Tokarz, Katarzyna Oświęcimka.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek” i „Mały Gość Niedzielny”. A w zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 29 zł. i ścienne w cenie 10 zł.

1. Pani sołtys z Pogwizdowa informuje, że będzie zbierać podatek w poniedziałek od 8:00 do 10:00 w Domu Ludowym a od 12:00 u siebie w domu. Zaś 18 września o godz. 19.00 zaprasza na zebranie wiejskie do Domu Ludowego.

1. Staropolska Akademia Nauk Stosowanych, FILIA W BOCHNI zaprasza na studia licencjackie i magisterskie na kierunkach FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ oraz MARKETING.