Myśl tygodnia: „Najlepszym sposobem na modlitwę jest różaniec”. (święty Franciszek Salezy)

1. Ofiary składane do puszek przed kościołem z okazji XXII Dnia Papieskiego, przeznaczone są na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Popołudniu o godz. 15.00 Różaniec
i Msza św.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
– w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego,
– we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty,
– w czwartek – św. Jana Kantego,
– w sobotę – św. Jana Pawła II,

3. Jutro po Mszy św. i Różańcu modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym za dusze w czyśćcu cierpiące, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje święte w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Stanisław Sowiński, który obecnie pracuje w parafii Gołkowice. Bardzo prosimy, aby korzystać z tego świętego czasu, przez liczny udział w nabożeństwach i przez wsłuchiwanie się w Słowo Boże.

5. Spotkania grup parafialnych:
– środa po Msz św. – lektorzy,
– piątek o godz. 16:00 schola, a po Mszy św. – młodzież.

6. Piątego listopada będzie organizowany „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci ze szkoły podstawowej z przedszkola i młodszych. Najpierw będzie Msza św. o godz. 16:00, następnie procesja na cmentarz, a później poczęstunek i zabawa w nowym domu parafialnym do godz. 19:30. Prosimy rodziców, aby przyszli ze swymi pociechami i pomogli im się przebrać w postacie świętych.

7. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

8. W sobotę od 9:00 do 15:00 Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Katarzyna Król, Maria Król, Ewa Trzeciak, Kazimiera Łącka, Lucyna Ból, Alicja Drożdż, Elżbieta Osika.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

11. Wybory do Rady Duszpasterskiej zostaną przeprowadzone w całej Diecezji Tarnowskiej w przyszłą niedzielę. Głosowanie odbędzie się w następujący sposób:
– Prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom naszej parafii.
– Nazwiska 2 kandydatów wypisujemy na kartce w domu i wrzucamy osobiście do urny wyborczej, która będzie umieszczona przy wejściu do kościoła. (Gdyby ktoś zapomniał tego zrobić w domu, będzie mógł napisać nazwiska bezpośrednio przy urnie).
– Ogłoszenie wyników wyborów oraz pełnego składu Rady nastąpi po upływie tygodnia.

KANDYDACI ZGŁOSZENI DO RADY DUSZPASTERSKIEJ
WYBORY – 23.10.2022r.