menu close menu

Biografia Boga Ojca. Maria Miduch

Na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka Marii Miduch (autorki „Biografii Ducha Świętego”) – „Biografia Boga Ojca”!

biografiaSłowa „Ojcze nasz” powtarzane są tak często, że łatwo przejść nad nimi do porządku dziennego, a przecież oznaczają coś zupełnie niesamowitego – Stwórca tego świata jest z nami w cudownie bliskiej, rodzicielskiej relacji! Jezus określał Boga czułym słowem Abba – czyli Tatą, Tatusiem.

To nie przypadek, że Bóg chce, byśmy widzieli w Nim Ojca. To nie przypadek, że chce, abyśmy wołali do Niego: Tato!

Bóg jest zawsze kimś więcej, niż umiemy to sobie wyobrazić. Zawsze jest lepszy, niż możemy przypuszczać, zawsze kocha bardziej, niż w naszych najśmielszych wyobrażeniach.

To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz także swoją tożsamość jako Jego dziecka.


 

A co o książce mówi sama autorka?:

„Nie chcę, żeby ta książka była dla ciebie czymś w rodzaju podręcznika opisującego Boga Ojca jako przedmiot naukowych, teologicznych dociekań. Chciałabym natomiast, by wzbudziła w tobie ciekawość tego, kim jest Bóg, pokazała kierunek, w którym możesz się udać, by znaleźć się bliżej Jego twarzy, bliżej Jego serca. Nic nie stracisz, udając się w poszukiwanie Ojcowskiego oblicza, a możesz zyskać bardzo, bardzo wiele. To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz także swoją tożsamość jako Jego dziecka.”

 

Maria Miduch – dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach – szczególnie tych do Ziemi Świętej.

Zachęcamy do lektury.

 

Print Friendly, PDF & Email
18 października 2016 | Książki | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann