Liturgiczna Służba Ołtarza

– Jesteś chłopcem, młodzieńcem, prawdziwym mężczyzną?
– Wierzysz w Pana Boga i kochasz Go?
– Przyjąłeś już I Komunię Świętą?
– Szukasz dobrego sposobu na życie i wspaniałej życiowej przygody?
– Szukasz super kolegów i prawdziwych przyjaciół?
To nie siedź w domu, nie zastanawiaj się długo, nie zamulaj przed komputerem, nie bój się i przyjdź!!!

Nazwa Ministrant pochodzi z języka łacińskiego od słowa „ministrare“, które znaczy służyć, posługiwać, pomagać. Ministranci prawdziwie służą Bogu, kiedy przyczyniają się do tego, aby liturgia była piękna.
W naszej Parafii posługuje grupa 60 ministrantów, najmłodszy liczy 10 lat, a najstarszy 25. Wśród nich jest 26 Ministrantów Słowa Bożego (Lektorów). Opiekę nad formacją naszych Ministrantów sprawuje ks. Proboszcz.

Wspólnota ministrancka naszej Parafii gorąco zaprasza wszystkich chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza!
Zgłoś się do nas w zakrystii po Mszy św. – powiemy Ci, co robić dalej ;-)

Oficjalny serwis Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej: http://www.lso.diecezja.tarnow.pl/