menu close menu

Idę za Jezusem

pomocnik_okladka20. listopada w Uroczystym Akcie przyjęliśmy Jezusa jako naszego Króla i Pana.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie!

Już w najbliższą niedzielę 27. listopada po każdej Mszy świętej rozdawana będzie książeczka pt. „Idę za Jezusem”, opracowana przez Grupę Biblijną działającą w naszej Parafii.

Ma ona być inspiracją i pomocą w realizacji zobowiązań wynikających z Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Publikacja zawiera propozycję czternastu kroków do przemiany mojego życia osobistego i cztery kroki do przemiany życia mojej rodziny. Pełna jest praktycznych wskazówek i inspirujących pomysłów. Gorąco zachęcamy do skorzystania!

 

 


 

Niedawno cała Polska w Jubileuszowym Akcie uznała Jezusa Chrystusa swoim Panem i Królem. Jest to bardzo doniosłe wydarzenie, które pozwala żywić nadzieję na odrodzenie życia duchowego całej Ojczyzny. Nie stanie się to jednak inaczej, jak tylko przez przemianę mojego i Twojego życia. Początek przemian ogółu zawsze zaczyna się od przemiany życia jednostki, następnie jej rodziny, a w konsekwencji całej parafii i całego Kościoła w Polsce. Wraz z pamiętną listopadową datą podjęliśmy wspólnie wielkie i ważne zadanie stopniowego i konsekwentnego oddawania każdej sfery życia osobistego, rodzinnego i zawodowego pod całkowite panowanie Jezusa. Wszyscy wspólnie pragniemy, aby zasady Królestwa Niebieskiego stały się normą obowiązującą w naszym codziennym życiu – jak w Niebie tak i na Ziemi.
Jednym z najbardziej skutecznych i owocnych sposobów pracy nad przemianą i uświęceniem własnego życia jest nieustanne zadawanie sobie pytania: co Jezus zrobiłby na moim miejscu? jak zachowałby się w danej sytuacji? jak zachowałby się wobec osoby, która stoi przede mną? Postępowanie według takiego standardu sprawi, że nikt w naszej parafii, w naszym sąsiedztwie, w naszych rodzinach nie będzie czuł się samotny, odrzucony, potępiony…
Niniejsza książeczka niech będzie pomocą i inspiracją w codziennym upodobnianiu się do Jezusa. Zachęcam do podejmowania tych wyzwań w codziennym życiu.
Na ten czas pracy i podejmowanych wysiłków otaczam wszystkich Parafian szczególną modlitwą i z serca błogosławię
ks. Bronisław Kowalik
Proboszcz Parafii

Print Friendly, PDF & Email
26 listopada 2016 | Książki | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann