menu close menu

Kazanie z 4 Niedzieli Adw. A 2019

         Wszyscy uczeni, przywódcy religijni, najwięksi myśliciele świata pytani o to, co dziś jest najważniejsze dla świata, dla przyszłości ludzkości, zgodnie odpowiadają, że najważniejsza jest rodzina, którą tworzą  mężczyzna i kobieta oraz ich dzieci.

         Św. Jan Paweł II naucza: że „poprzez rodzinę toczą się dzieje człowieka i dzieje zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku wielkiego zmagania miedzy dobrem a złem…”

         Również P. Jezus przychodząc na świat pragnął mieć swoją ziemską rodzinę: prawdziwą Matkę, przybranego ojca, św. Józefa; urodził, się wychowywał, rozwijał, pracował, odpoczywał…w rodzinie.

         Tylko w kochającej się rodzinie człowiek znajduje szczęście, pokój, bezpieczeństwo, spełnienie…

         Amerykański ekonomista, laureat nagrody Nobla – Gary Becker (rok 1992), przypomniał światu, że rozwój i postęp społeczny zależy przede wszystkim od rodziny. To nie pieniądze i kapitał tworzą dobrobyt, ale rodzina. Według jego obliczeń rodzina i praca w niej wykonywana przynoszą aż 30 % dochodu narodowego.

         W historii ludzkości nigdy nie walczono z rodziną, nie negowane jej wartości. Rodzina była zawsze czymś oczywistym i podstawowym.         Obecnie świat jakby stracił rozsądek i instynkt samozachowawczy. Zamiast rodziny zachwala się tzw. „wolne związki”, które nikogo nie uszczęśliwiają, przeciwnie są źródłem cierpień i nieszczęść.

         Feministki twierdzą, ze walczą o godność kobiety, o jej  prawa. Ale nie bronią dziewcząt stojących przy drogach, wykorzystywanych przez mężczyzn i odzieranych z wszelkiej godności. Ale bronią prawa kobiety do aborcji, do rozwodu, do poniżania…

         Polityka gender  posuwa się jeszcze dale, domaga się likwidacji tożsamości płciowej mężczyzn i kobiet. Genderyzm promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i z prawem naturalnym. Domaga się likwidacji rodziny i  nieograniczonego prawa do aborcji. A najważniejszą rzeczą dla człowieka wg tej ideologii ma być niczym nie ograniczony seks i przyjemność cielesna.

         Gender odrzuca wiarę w P. Boga, to człowiek ma decydować o sobie a nie słuchać P. Boga. A przecież  istotą człowieka jest to, że został stworzony przez Boga jako mężczyzna i jako kobieta.  A życie w rodzinie, poświęcenie, trud wychowania dzieci… jest wielkim powołaniem Bożym i drogą do nieba.

         Te prawdy przypomina na czwarta niedziela adw., kiedy widzimy jak sam Bóg przygotowuje ziemską rodzinę dla swojego Syna. W świętej rodzinie najważniejszy był P. Jezus. Tak samo ma być w naszych rodzinach, tylko wtedy nasze rodziny będą podobały się Bogu i będą szczęśliwe.

         Jeden z założycieli Stanów Zjednoczonych Patrick Henry po sporządzeni testamentu powiedział: „Zapisałem wszystko, co posiadam mojej rodzinie. Jest jeszcze jedna cenna wartość, która chciałem im przekazać. Tą wartością jest wiara w Chrystusa. Jeśli moja rodzina posiadałaby wiarę i nie otrzymałaby ode mnie nawet jednego centa, to i tak byłaby bogata. Gdybym zaś przekazał im wszystkie bogactwa, a nie przekazał wiary, byłaby najbiedniejsza na świecie.”

         Już blisko Święta propaganda nas ogłupia, że będą to święta szczęśliwe, jeżeli niczego sobie i bliskim nie odmówimy, jeżeli nakupimy masę niepotrzebnych rzeczy…i nawet nieświadomie ulegamy temu. Ileż to ludzi oblega (nawet dziś sklepy) i kupuje bezkrytycznie, często za dużo i zbędne rzeczy. .

         Rzeczywiście za pieniądze można dużo kupić, ale nie wszytko.  Można kupić lekarstwa, ale nie zdrowie. Można kupić towarzystwo, ale nie przyjaciół. Można kupić budynek, ale nie ciepło domu rodzinnego. Można kupić choinkę, drogie prezenty, piękne dekoracje…lecz nie miłość i pokój serca, którego źródłem jest Zbawiciel.

         Może  o wszystkim pamiętamy przed świętami,  a zapominamy o najważniejszym Gościu, o Jezusie, który pragnie nas nawiedzić i czeka na miejsce w naszych czystych sercach. Czy już przygotowaliśmy nasze serca i nasze rodziny na przyjęcie tak wielkiego Gościa?

Print Friendly, PDF & Email
25 grudnia 2019 | Rozważania | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann