menu close menu

Kazanie z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia – 2019

           Niepokalana

         Od początku istnienia Kościoła wierzono, że Maryja, Matka Syna Bożego i nasza duchowa Matka, od pierwszej chwili swego istnienia, od swego poczęcia, była pełna łaski, święta i niepokalana. Sam posłaniec Boży archanioł Gabriel nazywa Ją „pełną łaski”, wypełnioną Bogiem, błogosławioną miedzy wszystkimi niewiastami ziemi.

         Sama Matka Boża wielokrotnie potwierdza te prawdę podczas swoich licznych objawień. W objawieniach św. Bernadecie w Lourdes przedstawiła się, mówiąc „Jestem Niepokalanie Poczęcie”. W Fatimie za pośrednictwem trójki małych dzieci mówiła  o swoim Niepokalanym Sercu, które jest obrażane; prosiła, abyśmy wynagradzali temu kochającemu i znieważanemu Sercu i, jeżeli chcemy siebie i świat ocalić od cierpień i potępienia, abyśmy powierzali się, oddali całkowicie Jej Niepokalanemu Sercu, co wiele razy uczynili nasi pasterza począwszy od ojca św. Piusa XII.

         W Polsce jednym z największych czcicieli Niepokalanej był św. Maksymilian Maria Kolbe. Rozdawał cudowne medaliki wszystkim, nawet niewierzącym i prosił, aby go nosili i odmawiali modlitwę „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, zwłaszcza za nieprzyjaciół Kościoła św. i polecanymi Tobie”. Święty założył w 1917 r. również Rycerstwo Niepokalanej, jako odpowiedź na atak na Kościół bolszewików i masonów.

         Cudowny Medalik Niepokalanej stał się inspiracją dla twórcy flagi Unii Europejskiej Arsene’a Heitza. Kilka lat wybierano odpowiedni projekt symbolizujący UE. Wybrano ten przedstawiający dwanaście gwiazd na niebieskim tle. By było ciekawiej Rada Europy zatwierdziła go 8 grudnia 1955 r.

          Matka Boża objawiła się również we Włoszech w miejscowości Montichiari pielęgniarce Pierinie Gilli. Pierina urodziła się w 1911 r., pragnęła wstąpić do klasztoru, ale z powodu słabego zdrowia nie została przyjęta. Została pielęgniarką, aby służyć cierpiącym. Jej  to wiele razy objawiała się Matka Boża. Najbardziej znane objawienie miało miejsce 8. 12. 1947 r. Maryja ukazała się jej na wielkich białych schodach łączących niebo z ziemią. Maryja uśmiechając się do niej powiedziała: „Jestem Niepokalane Poczęcie…życzę sobie, abym była wzywana i czczona jako Róża DuchownaProszę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak kamień poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.”
(Na godzinę łaski zapraszamy dziś do naszego kościoła na 12.00)

         To objawienie jest jakby przypomnieniem kontynuacja objawienia w Fatimie. Maryja prosi o modlitwę, poświęcenie się jej i pokutę. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości w 1991 r. a w 2000 r. jej objawienia zostały uznane przez Kościół.

         Człowiek jest piękny, gdy ma piękną duszę. Do takiej piękności jesteśmy przez Boga stworzeni  i powołani. Zdobywamy ja naszą modlitwą, wysiłkiem pracą. Maryja od pierwszej chwili swego istnienia była piękna, Niepokalana. Niech zatem Niepokalana będzie naszą Matka i Przewodniczką w dążeniu do piękności serca czyli do świętości. Amen

Print Friendly, PDF & Email
14 grudnia 2019 | Rozważania | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann