menu close menu

Koronawirus – do przemyślenia.

Drodzy Bracia i  Siostry, pomyślmy:
         Przeżywamy niezwykły Wielki Post, który stał się dla każdego z nas najlepszymi rekolekcjami, jakie tylko mogły być. Jeśli spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość oczyma wiary, to może dojdziemy do wniosku, że ludzkość zgotowała sobie takie doświadczenie, na które zasłużyła:
– Przestaliśmy szanować zdrowie, więc choroba uświadamia nam, że powinno nam na nim zależeć.
– Przestaliśmy przebywać w rodzinach, więc ta choroba zamknęła nas w naszych domach, aby nauczyć nas jak funkcjonować z bliskimi.
– Przestaliśmy szanować osoby starsze i chore, więc choroba naraża najbardziej Ich, abyśmy pamiętali jak bardzo są bezbronni.
– Przestaliśmy doceniać pracowników służby zdrowia i farmaceutów, więc choroba ta pozwala zobaczyć, jak są oni niezbędni.
– Przestaliśmy szanować nauczycieli, dlatego choroba zamknęła nasze szkoły, aby rodzice mogli spróbować nauczać swoje dzieci.
– Myśleliśmy, że możemy kupić wszystko, być gdziekolwiek i z kimkolwiek chcemy, więc dostaliśmy taką chorobę, aby zdać sobie sprawę, że nie wszystko jest w naszych rękach i tak oczywiste.
– Mamona złapała nas, spędzaliśmy wolny czas w centrach handlowych, więc choroba zamknęła je, abyśmy mogli zrozumieć, że nie można kupić szczęścia.  
– Skupialiśmy wiele uwagi na naszym wyglądzie i porównywaniu siebie, więc choroba zakryła nasze twarze maskami, abyśmy zrozumieli, że nie w wyglądzie tkwi piękno.
– W pędzie życia i pośpiechu, w wyścigu szczurów, staliśmy się bardzo niecierpliwi, dlatego otrzymaliśmy wiele obostrzeń życia codziennego, abyśmy zaczęli uczyć się spokoju i cierpliwości.
– Obłaskawiliśmy Pana Boga, by nam służył i wiarę zastąpiliśmy religijnością, dlatego tak nam ograniczono dostęp do kościołów, byśmy za Panem Bogiem zatęsknili, zaczęli szukać relacji wiary, a nie tylko religijności i więcej czasu poświęcili na osobistą modlitwę.

Print Friendly, PDF & Email
31 marca 2020 | Aktualności, Rozważania | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann