Krakowska Noc Światła

knsZaproś znajomych, weź świeczkę i zabłyśnij. 31 października Fundacja im. Andrzeja Cudzicha oraz Wspólnota Nowe Jeruzalem zapraszają na pierwszą „Krakowską noc światła” –  modlitwę inną niż wszystkie.

Idea nocy światła narodziła się w 2000 r. w Wielkiej Brytanii we wspólnocie życia „Cor et Lumen Christi”. Dziś istnieje już na całym świecie, do Krakowa sprowadziła ją Fundacja im. Andrzeja Cudzicha.

Wiemy, że 31 października na świecie obchodzone jest również Haloween a my jako chrześcijanie nie chcemy się bać, tylko cieszyć, bo to przecież jeden z najważniejszych momentów w roku – wigilia Wszystkich Świętych. Cieszymy się, że niebo zostało dla nas otwarte, chodzi więc o przełożenie pewnego akcentu – tłumaczy prezes fundacji Mikołaj Budnik.

Krótko mówiąc chodzi o wyjście z mroku do światła, ze śmierci do życia, nawet więcej – nieziemską zabawę, która nie budzi lęku ale nadzieję. – Jesteśmy ludźmi wielkanocnymi więc możemy patrzeć w przyszłość z nadzieją i radością. Chcemy wspólnie dać świadectwo, że ta światłość świata jest prawdziwa i chcemy ją nieść – dodają organizatorzy.

„Noc światła” rozpocznie Bal Wszystkich Świętych dla dzieci i rodziców w kamieniołomie przy kościele św. Józefa w Podgórzu. Później organizatorzy zapraszają do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej na wigilijną Eucharystię pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia oraz wystawę „Nietutejsi” Stowarzyszenia Vera Icon. Gwoździem programu będzie specjalne nabożeństwo intermedialne. – Co to takiego? Chcemy łączyć dyscypliny sztuki, będzie dużo muzyki, świateł może elementów teatru czy rzeźby – enigmatycznie tłumaczy Mikołaj Budnik.

W kościele augustianów wystąpi m.in. zespół AmenBand # Reaktywacja wraz z uczestnikami programu „Must be the music” Maciejem Czaczykiem i Piotrem Budniakiem z zespołu „Lemon”. Nabożeństwo zwieńczy procesyjne przejście do kościoła św. Józefa na nocną Adorację prowadzoną przez mężczyzn św. Józefa. Organizatorzy proszą, by zabrać ze sobą świece.

Chcemy łamać schematy, co więcej chcemy wychodzić z Kościoła, żeby pokazywać tę radość wszystkim, nie tylko osobom wierzącym. Chcemy pokazać, że nic nas nie dzieli i tworzymy jedność, bo chcemy się doskonale bawić w świetnym towarzystwie – dodaje Agnieszka Chmielowiec

Autor: Michał Henkel, Źródło: franciszkanska3.pl

Wstęp jest oczywiście wolny.
Początek tegorocznego spotkania w kościele św. Józefa o godz. 16.00.
Więcej na www.kns.info.pl

27 października 2015 | wydarzenia | 0