Modlitwy

Pan Jezus nas zachęca, że „zawsze trzeba się modlić i nigdy nie ustawać”
(por. Łk 18,1)

Modlitwa jest wzniesieniem serca, spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i w radości.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Kto się modli będzie zbawiony, kto się nie modli będzie potępiony. Kto się umie dobrze modlić, umie też dobrze żyć.
św. Alfons Liguori

Najpiękniejszym dla nas wzorem modlitwy jest modlitwa samego Jezusa, który zawsze był zjednoczony ze Swoim Ojcem, często z Nim rozmawiał zarówno w obecności Apostołów, jak i w samotności. Jezus uczy nas modlić się z sercem czystym, z żywą i wytrwałą wiarą, z synowską śmiałością i ufnością.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ

Maryjo, cała przeczysta! W Tobie i przez Ciebie Bóg do nas mówi. Wyproś nam serce proste, napełnij nas swoja radością.
Dziewico mówiąca FIAT i śpiewająca MAGNIFICAT, uczyń nasze serca tak przejrzystymi jak Twoje.
Maryjo, cała pokorna, ukryta w tłumie, otoczona tajemnicą, pomóż nam nieść światu Dobrą Nowinę i zanurzyć się w Tajemnicę Chrystusa, abyśmy mogli dzielić się Nim z naszymi braćmi.
Maryjo, cała wierna, Ty bez przerwy szukałaś oblicza Pana, Ty przyjęłaś Jego tajemnicę i rozważałaś ją w sercu swoim. Ty żyłaś zgodnie z tym, w co uwierzyłaś, i byłaś wzorem stałości w próbie i w uniesieniu radości. Pomóż nam być wiernymi naszym zobowiązaniom, być dobrymi i wiernymi sługami Twego Syna aż do ostatniego dnia naszego życia na ziemi. Amen.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.
modlitwa papieża Leona XIII

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO JUDY TADEUSZA

Święty Judo Tadeuszu, potężny mój Obrońco i opiekunie, w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece.
Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś, a proszę Cię i nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach. Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek. Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego, abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia, a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia, niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora. Amen.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO SZYMONA APOSTOŁA

Panie Jezu Chryste Nauczycielu prawdy, naucz nas dróg prawa Twego i naśladowania Ciebie przez zasługi Świętego Szymona, który wraz ze św. Judą Tadeuszem poprzez działalność misyjną pozyskał dla Twojego Serca wielu wiernych, a na końcu swego życia oddanie i wierność prawdom Ewangelii przypieczętował śmiercią męczeńską.
Św. Szymonie Apostole, nasz Patronie, pełny żarliwej miłości do Pana naszego, Jezusa Chrystusa – pozyskaj Bogu na wieczną wyłączność duszę moją przez Krew Jego Świętą na Krzyżu odkupioną – nawracaj ze złej drogi, wskazuj tę dobrą, abym nią zaszedł (zaszła) do Niebieskiej Ojczyzny, a tam mógł (mogła) radować się wiecznie oglądaniem Boga, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, Amen.