Pielgrzymka papieża Franciszka do Polski

W ramach pielgrzymki do Polski papież Franciszek ma przybyć do częstochowskiego sanktuarium na Jasnej Górze 28 lipca i tutaj celebrować Mszę św. w 1050.rocznicę Chrztu Polski. Uroczystość dziękczynna pod przewodnictwem Ojca Świętego będzie symbolicznym zwieńczeniem obchodów 1050-lecia Chrztu.

Msza św. celebrowana na szczycie Jasnej Góry przez papieża podczas pielgrzymki w Polsce, będzie jedyną poza tą sprawowaną w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a wypowiedziane słowa będą skierowane do całego narodu. Prymas Polski spodziewa się, że papież Franciszek skieruje do Polaków słowa zachęty do powrotu do korzeni, do czerpania z łaski chrztu świętego i znajdowania w sobie jeszcze większej odwagi do dawania świadectwa Chrystusowi.

Wiemy, że Ojciec Święty bardzo pragnie, aby to świadectwo rozlewało się poprzez ludzi wierzących na cały świat, by docierało na różne peryferie życia ludzkiego. Będzie to więc, jak się spodziewam, swoiste posłanie, abyśmy szli z nadzieją i miłością w nasze codzienne życie, do tych, którzy żyją obok nas, a którzy być może wiarę i nadzieję utracili, osłabli, zwątpili. Także w naszych rodzinach, wspólnotach, parafiach są te duchowe i egzystencjalne peryferie, o których tyle mówi papież

– mówi abp Wojciech Polak.

Zdaniem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo Msza na Jasnej Górze może mieć nie tylko znaczenie dla Kościoła w Polsce, ale dla Kościoła powszechnego. Hierarcha przypomina, że wizyta w sanktuarium jasnogórskim znajduje się w programie papieskiej pielgrzymki na wyraźne życzenie samego Ojca Świętego, który już na początku swego pontyfikatu wybrał to sanktuarium jako jedno z 10 miejsc modlitwy o pokój. To dlatego, zdaniem abpa Depo, modlitwa papieża nie będzie tylko jego osobistym zawierzeniem.

Myślę, że będąc tutaj papież będzie zawierzał Matce jako Królowej Pokoju przyszłość świata i Kościoła

– powiedział metropolita częstochowski podczas odbywającego się na początku maja na Jasnej Górze zgromadzenia biskupów diecezjalnych KEP.

Do udziału w jasnogórskim dziękczynieniu zaprasza też Prymas Polski:

„Będzie to radosne wydarzenie i okazja, by wspólnie z Ojcem Świętym jeszcze raz podziękować za dar chrztu świętego i zaczerpnąć nową siłę do życia po chrześcijańsku. Zapraszam więc wszystkich. Spotkajmy się pod jasnogórskim szczytem, u Królowej Polski, jeśli nie fizycznie, to choć duchowo”.

źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10169

Dla chętnych z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na to wydarzenie – zapisy w zakrystii.
Serdecznie zachęcamy do udziału.

19 lipca 2016 | Aktualności | 0