menu close menu

Filmy

 

Cyrk Motyli

(film online)

Piękny krótkometrażowy film, który poprzez alegorię ukazuje nam jaką moc ma Boża łaska – moc przemiany naszych słabości w piękne i wielkie Boże Dzieło.

Żywym świadectwem przemiany w wyniku otwarcia się na Bożą wolę jest sam Nick Vujicic (Will).
To człowiek udowadniający, że z Bogiem nie ma barier nie do przekroczenia. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4.000.000 fanów na FB.
Nick Vujicic to australijski mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.
Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę. Początkowo nie mógł chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi.
Pomimo swej niepełnosprawności nauczył się wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności: pisać używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon, pić wodę ze szklanki, jeździć na deskorolce, a nawet grać w golfa, surfować czy grać na perkusji.
Dzisiaj jest spełnionym mężem i ojcem oraz najbardziej popularnym mówcą na świecie (podczas wizyty Nicka w Brazylii, seria jego wystąpień zapełniła 16 stadionów ludzi, którzy pragną usłyszeć jego przesłanie).

Zachęcamy do obejrzenia:

 


Bóg nie umarł

(w polskich kinach od 6 marca 2015)

Najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. W kinie Regis w Bochni film wchodzi na ekran 7 kwietnia.
Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę prof. Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Fryderyka Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił.
Wspaniały film, rozszerzający serce.

Warto także zajrzeć na stronę poświęconą filmowi: http://bognieumarl-film.pl/

 

 

 


 

 

Mary’s Land

(film DVD)

Entuzjastycznie przyjęty w polskich kinach obraz hiszpańskiego reżysera Juana Manuela Cotelo ma opinię wyjątkowego i elektryzującego od pierwszej do ostatniej minuty. Obraz wymyka się wszelkim konwencjom i gatunkom. Jest tu fabuła i dokument, jest współczesność i historia, jest kino akcji i momenty komediowe, jest wielka epicka opowieść i jest kameralna historia jednostki z końca świata…
Mary’s Land – Ziemia Maryi to nie tylko oryginalna konwencja. To przede wszystkim piękny film o Maryi, pełny poruszających świadectw ludzi szczerze w Niej zakochanych.
Płytę DVD z filmem Mary’s Land można nabyć w księgarniach katolickich, np. w Księgarni Przystanek Jezus:
http://www.przystanekjezus.pl/ksiegarnia/pl/p/Marys-Land-DVD-ksiazka/4099

Warto także zajrzeć na stronę poświęconą filmowi: http://marysland.pl/

 

 

Print Friendly, PDF & Email
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann