menu close menu

Życzenia Świąteczne

Drodzy Bracia i Siostry,
Nie życzmy sobie tylko radosnych Świąt, bo święta są za krótkie; smutne byłoby życie gdyby nasza radość trwała tylko dwa dni.
Życzmy sobie radosnych wszystkich dni powszednich, dni z szarymi kartkami w kalendarzu, dni zachlapanych deszczem, dni z trudnościami, jakie nieraz przeżywamy, z naszą samotnością i krzyżem.
Powszednie dni będą radością, jeżeli zaczniemy odszukiwać Boga w naszym życiu, iść razem z Jezusem od Betlejem na Kalwarię, poprzez wszystkie doświadczenia, jakie nam zsyła Pan Bóg. Byle tylko nie zapomnieć o Ewangelii, byle żyć tylko miłością, dobrocią, pracą z gorącym sercem dla innych.
We wzruszającym opowiadaniu Andersena czytamy o dziewczynce, która ogrzewała się jedną zapałką w zimną noc sylwestrową. My też możemy się ogrzewać jednym Jezusem w najzimniejszym świecie, dlatego że On mówi nam o Bogu. I przyszedł na świat po to, aby nadać sens naszemu życiu, nawet pozornie najtrudniejszemu, aby być naszą siłą i radością.
Życzymy również cierpliwości i siły wiary na trudy życia, bo Jezus nie przyszedł, aby nas uwolnić od cierpień i trudów, ale aby je uświęcić, aby im nadać wartość zbawczą.

Z modlitwą w intencjach wszystkich Wiernych parafii
Ks. Kanonik Wacław, Ks. Proboszcz i Ks. Józef

Print Friendly, PDF & Email
24 grudnia 2016 | Aktualności | 0

Komentowanie wyłączone

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann