Myśl tygodnia: „Śmierć nie jest końcem ale początkiem, początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom…”. (św. Jan Paweł II)

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Popołudniu różaniec z wypominkami o 14:30 i Msza św., a po niej „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci w Domu Parafialnym. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przez cały tydzień zapraszamy na wypominki o godz. 16:30 i Msze św. wieczorne Jutro o godz. 16:30. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym połączona z wypominkami. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
 • poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
 • piątek – św. Elżbiety Węgierskiej,
 • sobota – bł. Karoliny Kózkówny.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Bożego Miłosierdzia i w sobotę do św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. W niedzielę obchodzimy Dzień Ubogich. Z tej okazji będą rozprowadzane „chlebki miłosierdzia” w cenie 9 zł.

 

 1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Pyrz Iwona, Kinga Ladyńska, Jadwiga Oleksy, Agata Oleksy, Dorota Sekuła, Bożena Kaczmarczyk, Justyna Małek.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z artykułem o naszej parafii i „Niedziela”, oraz inne ciekawe czasopisma.

 

 1. Sołtysi informują, że będą zbierać IV ratę podatku:
 • Wola Nieszkowska – poniedziałek od godz. 16:00 do 19:00 w świetlicy,
 • Nieszkowice Wielkie – wtorek od godz. 9:00 do 10:00 w świetlicy, a od 18:00 u sołtysa,
 • Pogwizdów – poniedziałek od godz. 8:00 do 10:00 w Domu Ludowym, a od 12:00 u sołtysa

 

Drodzy Parafianie w minioną Niedzielę ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż dokonał poświęcenia naszych dzieł, tj. Groty, Stacji Drogi Krzyżowej i Domu Parafialnego. Dlatego chciałbym wszystkim gorąco podziękować za Wasze zaangażowanie, ponieważ bez waszego udziału byłoby to nie możliwe.

W sposób szczególny dziękuję:

– Radzie Parafialnej, za aprobatę pomysłu, aby te dzieła powstały.

– Panu Ryszardowi Birkowskiemu, który bardzo dużo wyświadczył wszelkiej pomocy w powstawaniu tych dzieł, za jego zaangażowanie się, za rady, wskazówki, za wykonanie wszystkich prac ziemnych, za użyczanie maszyn, za transport wszelkiego rodzaju materiału na te DZIEŁA, za swoich pracowników, którzy bardzo dużo pracy tu wykonali. Dziękuję również Przemysławowi Birkowskiemu, który też swoimi pracownikami jak i maszynami pomagał w tych pracach.

– Panu Piotrowi Dudek, za jego fachowe rady i pomoc.

– Panu kościelnemu Ryszardowi Zaczek, za jego sumienne zaangażowanie się w różne prace przy powstawaniu tych dzieł i panu Zbigniewowi Nalepa za okazaną pomoc.

– Panom Krzysztofowi i Marcinowi Wasylewicz, za wykonanie instalacji elektrycznych.

Ofiarodawcom Stacji Drogi Krzyżowej. Państwu:

Dorocie i Józefowi Sekuła, Justynie i Kamilowi Widełka, Stanisławie i Kazimierzowi Broszkiewicz, Bogusławie i Pawłowi Sowa, Krystynie Michalskiej, Władysławie i Pawłowi Zięć, Bogusławie i Stanisławowi Broszkiewicz, Ewie i Zbigniewowi Nalepa, Tadeuszowi i Alicji oraz Markowi Wełna, Elżbiecie i Andrzejowi Stachowicz, Rodzinie Wetula, Annie i Andrzejowi Stożek, Agnieszce i Mirosławowi Szewczyk, Małgorzacie i Mateuszowi Szczerbowskim, Barbarze i Marianowi Rudka z dziećmi, Józefie i Ryszardowi Majka, Małgorzacie i Janowi Kapcia, Stanisławowi i Agacie Oleksy, Andrzejowi i Jadwidze Oleksy, oraz Ks. Tomaszowi Gomulec.

– Rodzicom dzieci komunijnych z 2023, za ufundowanie Figury Matki Bożej Fatimskiej.

– Marii Janas, za ufundowanie Dzieci Fatimskich.

– Marcinowi i Urszuli Wasylewicz, za ufundowanie pompy do Groty.

– Panom Mirosławowi Ochel i Zbigniewowi Fabijan, za zrobienie ławeczek do Groty.

– Ofiarodawcom, którzy złożyli większe czy mniejsze ofiary na Grotę.

Są nimi: Ks. Bronisław Kowalik, Ks. Kazimierz Kapcia, Stanisława Parwa z Pogwizdowa, Stanisława Parwa z Zawady, Stanisława i Tomasz Mikulski, Maria i Mirosław Broszkiewicz, Monika i Robert Brzegowy, Irena i Stanisław Kleszcz, Maria Wójcik, Krystyna i Aleksander Babicz, Jan Pawlik, Lucyna i Tadeusz Cieśla, Zofia Potok, Zofia Cieśla, Danuta Korta, Danuta, Paweł i Bogdan Pietroń, Rodzina Trojan, Małgorzata i Wacław Stożek, Urszula i Jan Wełna, Krystyna i Fryderyk Piech, Rodzina Wetula, Beata i Piotr Dudek, Józefa i Tadeusz Kawalerczyk, Maria Broszkiewicz, Maria i Jerzy Żwawa, Zofia i Edward Toboła, Lidia i Wiesław Fasuga, Grzegorz Tokarz, Ewa i Paweł Wełna, Teresa i Tadeusz Cieśla, Maria Sekman, Paweł Łącki, Teresa, Józef i Małgorzata Wełna, Alicja i Tadeusz Wełna, Paweł Ciężarek, Ewa Wełna, Ewelina i Paweł Brzegowy, Maria i Ryszard Kleszcz, Krzysztof Ostrowski, Jolanta i Witold Krzysiek, Stanisław Broszkiewicz, Rodzina Kitów, Stanisława Broszkiewicz, Jadwiga, Kazimierz i Krzysztof Babicz, Barbara i Aneta Łyszczarz, Rodzina Brzegowy, Marta Pietras, Elżbieta i Stanisław Pietras, Piotr i Barbara Kleszcz, Lucjan Węgrzyn, Dorota i Józef Sekuła, Justyna i Kamil Widełka, Sławomir i Barbara Bienias, Andrzej i Maria Makowscy, Aleksandra Babicz, Stefania Obrał, Małgorzata i Grzegorz Janiczek, Maria Dusza, Zofia Broszkiewicz, Izabela, Sławomir i Kinga Gnatowicz, Anna i Franciszek Brzegowy, Jan Buda, Zuzanna i Stanisław Sikora, Helena Kaczmarzyk, Stanisława i Kazimierz Broszkiewicz, Barbara i Marian Rudka oraz 5 ofiarodawców anonimowych i 2 grupy sprzątające w zamian za kwiaty.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poświęcenia tych  DZIEŁ w minioną Niedzielę. Państwu Józefowi, Teresie Wełna i Barbarze Wasylewicz za przygotowanie obiadu, paniom z caritasu, młodzieży i scholi.

Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, wszystkim zaangażowanym bezpośrednio lub pośrednio w powstające te DZIEŁA, jak i wszystkim  Wam drodzy Parafianie dziękuję, za wsparcie modlitewne, za to, że te działa powstały i oby służyły na chwałę Bogu i dla naszego duchowego pożytku. Wszystkim – Bóg zapłać.