Myśl tygodnia: „Im ciemniej wokół nas, tym szerzej musimy otwierać nasze oczy na światło z nieba”. (św. Edyta Stein)

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Roraty – czyli uroczysta Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej będzie codziennie o godz. 17:00, przed roratami o 16:40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, a także do przystępowania do spowiedzi świętej przez cały Adwent. Kapłani codziennie pół godziny przed Mszą św. czekają w konfesjonale. Dzieci, które przyjdą na roraty otrzymają specjalne obrazki, a z wykonanych przez siebie ozdób, które przyniosą, będzie losowana figurka Dzieciątka Jezus, którą na jeden dzień zabiorą do domu, zaś te ozdoby wezmą udział w „Jarmarku Bożonarodzeniowym”, który będzie organizowany przed kościołem w Niedzielę 19 grudnia, jak również tymi ozdobami przystroimy choinki na Boże Narodzenie.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej. 

3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– wtorek – św. Andrzeja Apostoła,

– piątek – Franciszka Ksawerego.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 16:00. 

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek. Również nasza starsza młodzież organizuje zbiórkę dla domu dziecka w Bochni – można składać środki higieny osobistej, artykuły chemiczne i spożywcze długoterminowe. Szczegóły na afiszu w gablotce.

6. We wtorek zbiórka aspirantów o godz. 16:00. Zaś próba scholi w czwartek i w piątek po Mszy św. – zapraszamy dzieci i młodzieży. Natomiast osoby starsze chętne do śpiewu w chórze zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek po Mszy św. w kościele z panem organistą.

7. Bóg zapłać za ofiary na inwestycję złożone na tacę i na konto parafialne. Ostatnio do domu parafialnego został zakupiony i uruchomiony piec gazowy oraz zostały położone płytki w kotłowni.

8. W zakrystii od dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Opłatki te są pakowane wraz z życzeniami i kartką bożonarodzeniową na której jest szopka z naszego kościoła. Można również nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 7 zł i duże w cenie 20 zł.  

9. W piątek zostały odebrane prace przy podłodze na chórze przez komisję z Urzędu Ochrony Zabytków z Tarnowa. Odebrane były pozytywne, nie wnoszono żadnych uwag.   

10. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Sprzątanie zakończyły Nieszkowice Wielkie a rozpoczyna Pogwizdów. Na nowy tydzień proszeni są: Zofia Pawlik, Zdzisław Michniak, Janina Ból, Agnieszka Brzegowy, Anna Sieczka, Izabela Sieczka, Dorota Mączko.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z kalendarzem na nowy rok, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.