Myśl tygodnia: „Im ciemniej wokół nas, tym szerzej musimy otwierać nasze oczy na światło z nieba”.    (św. Edyta Stein)

 

 1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Roraty – czyli uroczysta Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej będzie codziennie o godz. 17:00, przed roratami o 16:40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, szczególnie dzieci z lampionami. Dzieci będą otrzymywać naklejki, a z wykonanych przez siebie serduszek lub ozdób na których napiszą swój dobry uczynek, będzie losowana figurka Dzieciątka Jezus, którą na jeden dzień zabiorą do domu. Ozdoby wezmą udział w „Jarmarku Bożonarodzeniowym”, który będzie organizowany przez Parafialną Fundację „Jedna Rodzina” i „Caritas Parafialną” oraz dzieci z „Wolontariatu” ze szkoły w Pogwizdowie, przed kościołem w Niedzielę – 17 grudnia, jak również tymi ozdobami przystroimy choinki na Boże Narodzenie, a serduszkami szopkę.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, dlatego od godz. 16:00 będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7:30, 15:30 i 17:00. Od godz. 12.00 do 13.00 według życzenia Maryi podczas tzw. „Godzina łaski” możemy w kościele, w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem wypraszać dla siebie lub kogoś bliskiego potrzebne łaski. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. Spotkania grup:
 • poniedziałek – po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej
 • środa godz. 16:00 –  kolędnicy misyjni – po Mszy św. – Caritas parafialna,
 • piątek godz. 16:00 – schola – po Mszy św. – młodzież.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – z tej racji będzie zbiórka do puszek. Składka na inwestycje. Zaś o godz. 16:00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem oraz zabawa i różne konkursy. Na to spotkanie zapraszamy LSO, DSM, scholę, młodzież a także dzieci, których rodzice chcą przekazać prezenty przez św Mikołaja.

 

 1. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny – ofiara dowolna. Można również nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 9 zł. i duże w cenie 24 zł.

 

 1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Renata Prokop, Barbara Stokłosa, Elżbieta Stachowicz, Monika Szewczyk, Paulina Sala, Małgorzata Kapcia, Dorota Fasuga.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „Historia Kościoła” i „Niedziela”.