Myśl tygodnia: „Modlić się to iść ku Bogu, który idzie ku nam”.    (Michel Quoist)

1. Dzisiaj na godz. 16:00 zapraszamy DSM, ministrantów, lektorów i wszystkie dzieci z naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem w domu parafialnym.

2. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
– wtorek – św. Mikołaja biskupa,
– środa – św. Ambrożego biskupa.

3. Przez cały tydzień roraty wieczorem o godz. 17.00. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7:30, 15:30 i 17:00. Od godz. 12.00 do 13.00 według życzenia Maryi podczas tzw. „Godzina łaski” możemy w kościele, w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem wypraszać dla siebie lub kogoś bliskiego potrzebne łaski.

5. Spotkania grup:
– środa godz. 16:00 – kolędnicy misyjni – po Mszy św. – Caritas parafialna,
– piątek godz. 16:00 – schola,
– sobota po Mszy św. – młodzież.

6. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje.

7. W środę zostały odebrane prace przy badaniach polichromii naszego kościoła przez komisję z Urzędu Ochrony Zabytków z Tarnowa. Odebrane były pozytywne, nie wnoszono żadnych uwag. Z badań nawarstwień malarskich wynika, że ściany i strop składają się z 8 warstw malarskich. Najstarsza pochodzi z XVIII wieku a najmłodsza warstwa malowidła pochodzi z 70-tych lat XX wieku. Najwartościowsze malowidło jest zarazem najstarszym o charakterze neobarokowym. Natomiast w ołtarzu głównym najstarsza warstwa malarska ma kolor niebieski, z zielonymi akcentami z 2 połowy XVII wieku. Dokładna dokumentacja tych badań znajduje się w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Agnieszka Kleszcz, Marta Stachel, Zofia Kleszcz, Aldona Wełna, Zofia Węgrzyn, Marta Piróg, Dawid Rusoń.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Promyczek” dla dzieci. W zakrystii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny oraz kalendarze.