Myśl tygodnia: „Modlić się to iść ku Bogu, który idzie ku nam”. (Michel Quoist)

1. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Również nasza młodzież zbiera artykuły dla domu dziecka w Bochni.

2. W poniedziałek czcimy św. Mikołaja Biskupa, dlatego zapraszamy aspirantów, ministrantów, lektorów i DSM do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem o godz. 16:00.

3. Przez cały tydzień roraty wieczorem o godz. 17.00. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, a później adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną. 

4. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7:30, 9:00 i 17:00. Od godz. 12.00 do 13.00 według życzenia Maryi podczas tzw. „Godzina łaski” możemy w kościele, w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem wypraszać dla siebie lub kogoś bliskiego potrzebne łaski.

5. Spotkania grup: 

scholka – czwartek i w piątek po Mszy św.,

– aspiranci i kandydatki do DSM – czwartek godz. 16:00,

– młodzieżowa – piątek po Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 będzie przyjęcie aspirantów do posługi ministranta i dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Składka na inwestycje. 

7. W naszej parafii została założona Fundacja Parafialna JEDNA RODZINA. Celem tej fundacji jest dążyć do duchowego i społecznego rozwoju naszej wspólnoty parafialnej, jak również pomoc i wsparcie dla potrzebujących. Pragniemy być Rodziną Parafialną, która się rozumie i wspiera, bo chcemy być razem w pięknych i trudnych chwilach naszego codziennego życia – a tego każdemu potrzeba, co widać szczególnie w dobie pandemii, gdy człowieka spotyka jakieś nieszczęście czy choroba. Szczegółowe informacje można przeczytać na ulotce, które są z tyłu na stoliku jak również na stronie internetowej. Bardzo proszę zabrać tę ulotkę i zapoznać się z tą fundacją oraz o pozytywne podejście do jej działania, bo ta Fundacja ma służyć nam wszystkim. Pierwszym jej przedsięwzięciem jest organizowany, wspomniany już, „Jarmark Bożonarodzeniowy”, który będzie przed kościołem w Niedzielę – 19 grudnia. Zachęcamy, by się włączyć do tego „Jarmarku” – można upiec ciasto, czy zrobić stroik.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Krystyna Kasprzyk, Dorota Broszkiewicz, Magdalena Chlipała, Maria Reczek, Małgorzata Broszkiewicz, Władysława Badylak, Monika Drożdż.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” z dodatkiem „Aktywni 60+”. W zakrystii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny oraz kalendarze rolnicze i ścienne.