Myśl tygodnia: „Kryzys wiary w Boga, to efekt zbytniej wiary w siebie”.

1. Przeżywamy trzecią Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE czyli Radujcie się. Ta radość wypływa z faktu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
– wtorek – św. Łucji,
– środa – św. Jana od Krzyża.

3. Przez cały tydzień roraty wieczorem o godz. 17.00. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

5. Pan Jezus przez swoje narodzenie uświęcił macierzyństwo i życie w rodzinie, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo Matek, zwłaszcza w stanie błogosławionym. Ponadto po każdej Mszy św. będzie możliwość zobaczenia od środka domu parafialnego. Będzie on otwarty i każdy może tam wejść i zobaczyć jak wygląda wewnątrz. Zachęcamy do zobaczenia go, bo to nasz wspólny dom.

6. Fundacja Parafialna „Jedna Rodzina” wraz z Caritas Parafialną organizują, wspomniany już, „Jarmark Bożonarodzeniowy”, który będzie przed kościołem w przyszłą Niedzielę. Zachęcamy, by się włączyć do tego dzieła – można np. upiec ciasto, czy przygotować stroik i przynieść do salki na plebanię w piątek lub w sobotę. Przy tej okazji serdecznie dziękuję Paniom z Caritas i Fundacji za organizację tego Jarmarku oraz za pomoc w przygotowaniu dla dzieci Balu Wszystkich Świętych i spotkania ze św. Mikołajem, a Wam wszystkim za złożone dary na potrzebujących i na pomoc ludziom na Ukrainie.

7. Spotkania grup:
Grupa Biblijna – poniedziałek po Mszy św.,
Rada Parafialna – środa po Mszy św.,
Ministranci – środa godz. 16:00,
Schola i DSM – czwartek i piątek o godz. 16:00,
Lektorzy – czwartek po Mszy św.,
Caritas parafialna i młodzież – piątek po Mszy św.,
Fundacja Parafialna „Jedna Rodzina” – sobota o godz. 15:00.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Beata Węgrzyn, Franciszek Piekarczyk, Ewa Nalepa, Zuzanna Sikora, Anna Maduzia, Maria Górska, Bogusława Smoter.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.