Myśl tygodnia: „Kryzys wiary w Boga, to efekt zbytniej wiary w siebie”.

 

1. Przeżywamy trzecią Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE czyli Radujcie się. Ta radość wypływa z faktu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. 

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– poniedziałek – św. Łucji,

– wtorek – św. Jana od Krzyża.

3. Przez cały tydzień roraty wieczorem o godz. 17.00. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

4. W czwartek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

5. Pan Jezus przez swoje narodzenie uświęcił macierzyństwo i życie w rodzinie, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo Matek, zwłaszcza w stanie błogosławionym. 

6. Spotkania grup: 

– Grupa Biblijna – poniedziałek,

– Rada Parafialna i Synodalna – czwartek po Mszy św.,

scholka – czwartek i w piątek po Mszy św.,

– Caritas parafialna, grupa młodzieżowa i próba chóru – piątek po Mszy św.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Dorota Zaczek, Janina Flasza, Bogusława Broszkiewicz, Barbara Broszkiewicz, Bożena Gierczak, Małgorzata Durak, Beata Broszkiewicz.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.