Myśl tygodnia: „Nigdzie na świecie nie zdarzył się większy cud, niż w tej małej stajni w Betlejem. Tu stali się jednym: Bóg i człowiek”.

 

  1. Przeżywamy trzecią Niedzielę Adwentu nazywaną GAUDETE czyli Radujcie się. Ta radość wypływa z faktu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 

  1. Dzisiaj modlimy się za matki i udzielamy błogosławieństwa, szczególnie matkom w stanie błogosławionym. Przed kościołem jest Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Fundację Jedna Rodzina i Caritas Parafialną. Można sobie nabyć stroik świąteczny czy ciasto do kawy a w ten sposób wesprzeć naszą Fundację. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację tego dzieła, w przygotowanie stroików i upieczenie ciasta – Bóg zapłać.

 

  1. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

  1. W środę o godz. 16:00 spotkanie kolędników misyjnych, a w czwartek po Mszy św. spotkanie Caritas Parafialnej.

 

  1. Spowiedź adwentowa w czwartek od godz. 13:30 do 17:00, z przerwą od 15:00 do 15:30. W dniu spowiedzi, co 20 minut będzie udzielana Komunia św.

 

  1. Chorych przed świętami odwiedzimy w piątek od godz. 9:00, prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

 

  1. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 15:00. W tym dniu wieczorem gromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej, tradycyjnie zachowajmy post. Pasterka o północy, poprzedzona śpiewem jutrzni. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia, z którego utrzymywany jest dom samotnej matki w Tarnowie.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

 

  1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Agata Izworska, Mirosława Szafraniec, Teresa Cieśla, Maria Makowska, Ewelina Makowska, Beata Izworska, Renata Izworska,

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z dodatkiem modlitwy przed wieczerzą wigilijną, a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.