Myśl tygodnia: „Nigdzie na świecie nie zdarzył się większy cud, niż w tej małej stajni w Betlejem. Tu stali się jednym: Bóg i człowiek”.

1. Dzisiaj modlimy się za matki i udzielamy błogosławieństwa, szczególnie matkom w stanie błogosławionym.
Przed kościołem jest Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Fundację Jedna Rodzina i Caritas Parafialną. Można sobie nabyć stroik świąteczny czy ciasto do kawy a w ten sposób wesprzeć naszą Fundację. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację tego dzieła, w przygotowanie stroików i upieczenie ciasta – Bóg zapłać. Ponadto dom parafialny jest otwarty, można wejść i zobaczyć wnętrze.

2. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie kolędników misyjnych. W tym roku kolęda odbędzie się tradycyjnie. W drugi dzień świąt kolędnicy na sumie będą posłani do naszych domów by kwestować na pomóc dzieciom z krajów misyjnych. W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na funkcjonowanie przedszkola i szkoły podstawowej w Baboua za którą odpowiedzialny jest ks. Bronisław Kowalik. Prosimy rodziców tych dzieci o pomoc w zorganizowaniu tej kolędy a Was wszystkich o życzliwe ich przyjęcie.

4. Chorych przed świętami odwiedzimy w środę od godz. 13:00, prosimy chorych zgłaszać w zakrystii, oprócz tych do których udajemy się na każdy I Piątek.

5. Spowiedź adwentowa w czwartek od godz. 10:30 do 12:00 i od 14:00 do 17:00, z przerwą od 15:30 do 16:00. W dniu spowiedzi, co 20 minut będzie udzielana Komunia św.

6. Próba scholii w czwartek o godz. 16:00. Schola ta przygotowuje koncert kolęd na Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, które przypada 30 grudnia w piątek. Serdecznie zapraszamy już dziś na koncert w wykonaniu naszej scholii.

7. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia, rano o 7:30 ostatnie roraty, a wieczorem gromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej, w tym dniu tradycyjnie zachowajmy post. Pasterka o północy, poprzedzona śpiewem jutrzni. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia, z którego utrzymywany jest dom samotnej matki w Tarnowie.

8. W Niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

9. W tym roku wracamy do kolędy duszpasterskiej w tradycyjnej formie, którą rozpoczniemy 27 grudnia.

10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

11. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są (sprzątanie w wigilię po roratach): Beata Smoter, Stanisław Kukla, Monika Zdebska, Monika Sikora, Agnieszka Gałecka, Beata Więcek, Marta Michniak, Ewa Wełna.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z dodatkiem modlitwy przed wieczerzą wigilijną, a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.