Myśl tygodnia: „Nigdzie na świecie nie zdarzył się większy cud, niż w tej małej stajni w Betlejem. Tu stali się jednym: Bóg i człowiek”.

1. Dzisiaj modlimy się za matki i udzielamy błogosławieństwa, szczególnie matkom w stanie błogosławionym. 

Przed kościołem jest Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Fundację Parafialną Jedna Rodzina przy współudziale Pań z Caritasu. Można sobie nabyć stroik świąteczny czy placek do kawy a w ten sposób wesprzeć naszą Fundację. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację tego dzieła, w przygotowanie stroików i upieczenie placków – Bóg zapłać.

2. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. 

3. Próba scholki w kościele we wtorek i w środę po Mszy św. Schola ta przygotowuje koncert kolęd na drugi dzień świąt czyli w niedzielę. Serdecznie zapraszamy już dziś na koncert w wykonaniu naszej scholii. 

4. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie kolędników misyjnych. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy misyjnej, tylko grupa dzieci w przebraniu kolędniczym w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będzie czytała czytania, a po Mszy św. przed kościołem będą kwestować na pomóc dzieciom z krajów misyjnych.

5. Spowiedź adwentowa w środę od godz. 14:00 do wieczornej Mszy św. (przerwa od 15:30 do 16:00). Chorych odwiedzimy od godz. 9:00, prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

6. W piątek wigilia Bożego Narodzenia, rano o 7:30 ostatnie roraty, a wieczorem gromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej, w tym dniu tradycyjnie zachowajmy post. Pasterka o północy, poprzedzona śpiewem jutrzni. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. 

7. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę.

8. W niedzielę jest Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
W naszej diecezji jest ono dniem jubileuszy małżeńskich, dlatego na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na Mszy św. o godz. 7.30 będzie poświęcenie owsa. Składka na Uniwersytety Katolickie. 

9. W nawiązaniu do komunikatu ks. Biskupa Ordynariusza w sprawie kolędy duszpasterskiej, po konsultacji z Radą Parafialną, informujemy, że będzie podobnie jak w minionym roku. Już dziś zapraszamy na Msze św. w wyznaczonym dla danego rejonu dniu. Również w tym dniu kapłan może udać się do rodzin, które zgłoszą takie pragnienie np. z racji poświęcenia nowego domu.

10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

11. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Za te ofiary została zakupiona głęboka patena, którą można zobaczyć na bocznym ołtarzu. Na nowy tydzień proszeni są (sprzątanie w wigilię po roratach): Renata Babicz, Bożena Roman, Jadwiga Wawrzonek, Ewa Oliwa, Krystyna Wełna, Lucyna Babicz, Małgorzata Urban.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z dodatkiem płyty z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Za tydzień cena świątecznego numeru Gościa z płytą Biblii Audio będzie w cenie 10 zł., dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” z dodatkiem modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.