Myśl tygodnia: „Nigdzie na świecie nie zdarzył się większy cud, niż w tej małej stajni w Betlejem. Tu stali się jednym: Bóg i człowiek”.

1. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. 

2. W poniedziałek, wtorek i środę spowiadamy od godz. 16:00 do 17:00. 

3. W środę odwiedzimy chorych od godz. 9:00, proszę chorych zgłaszać w zakrystii.

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia, rano o 7:30 ostatnie roraty, a wieczorem gromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej, tradycyjnie zachowajmy post. 

5. Pasterka o północy, poprzedzona śpiewem jutrzni. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia.

6. W piątek Boże Narodzenie, z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12:00. 

7. W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. jak w niedziele. Na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie owsa. Składka na Uniwersytety Katolickie. W tym roku nie będzie kolędy misyjnej jak to było co roku, tylko grupa dzieci w przebraniu kolędniczym będzie czytała czytania w święto św. Szczepana o godz. 10:30 i zbiorą tacę na cele misyjne.

8. W Niedzielę jest Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
W naszej diecezji jest ono dniem jubileuszy małżeńskich, dlatego na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ponadto również na każdej Mszy św. będzie poświęcenie wina ku czci św. Jana Ewangelisty. Z racji pandemii nie będziemy podawać wina do spożycia.

9. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

10. Papież Franciszek ogłosił obecny rok kościelny rokiem Jubileuszowym na cześć Świętego Józefa z okazji 150 rocznicy ogłoszenia go Patronem Kościoła Katolickiego. Z tej racji Stolica Apostolska wydała Dekret udzielając daru specjalnego Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego). Ten odpust można zyskać szczególnie w dniach 19 marca, 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego. 

11. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są (sprzątanie w wigilię po roratach): Maciuszek Irena, Kapcia Jolanta, Frąś Wiesława, Górska Mieczysława, Trzeciak Wiktoria, Trzeciak Bernadetta, Stańczyk Lucyna.

12. Od tej Niedzieli są transmitowane Msze św. i nabożeństwa on-line. 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z dodatkiem modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” ze stajenką bożonarodzeniową do samodzielnego złożenia, i „Niedziela”.