Myśl tygodnia: „Nigdy nie pozwól na to, by złośliwość innych ludzi zabiła w Tobie dobro”.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu. Przed błogosławieństwem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem dzieci w przebraniu kolędniczym zbierają ofiary do puszek na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

2. Wszystkich serdecznie zapraszamy dzisiaj na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii „Promienie Pana” o godz. 16:30. Warto przyjść i posłuchać kolęd, a w ten sposób jeszcze bardziej radośnie przeżyć te święta, zapominając choć na chwilę o problemach codziennego życia. Można zaprosić również gości, którzy nas odwiedzają z okazji świąt, niech wszędzie i w każdej rodzinie radość z przyjścia Bożej Dzieciny króluje.

3. W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Msze św. dziękczynne o 9:00 i 16:00.

4. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to też I sobota miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

6. W tym tygodniu w ramach kolędy duszpasterskiej, będą sprawowane Msze św. wieczorne o godz. 17:00 w intencjach mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu oraz błogosławieństwo wody, którą przynosimy ze sobą, aby potem pokropić swój dom. Zachęcamy mieszkańców wyznaczonych rejonów do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. Dziękujemy:
– Marcinowi i Uli Wasylewicz, kościelnemu – Ryszardowi Zaczek, Marzenie Fabijan, Annie i Rafałowi Kufta, Grupie Młodzieżowej oraz ks. Tomaszowi za przygotowanie pięknych szopek w kościele i na zewnątrz,
– panu Ryszardowi Majka za choinki,
– panu Krzysztofowi Wasylewicz za podświetlenie wieży kościoła i szopki na zewnątrz,
– naszemu chórowi za śpiew Jutrzni przed Pasterką i kolęd w czasie mszy św.,
– sprzątającym za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Edyta Szczur, Izabela Nowak, Renata Dąbrowska, Agnieszka Broszkiewicz, Ewa Wełna, Bożena Nowak, Krystyna Łyszczarz.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez naszą Parafialną Fundację Jedna Rodzina. Dochód z tej akcji wyniósł 3960 zł.

9. Przed wielkimi schodami znajduje się serce na nakrętki, które wykonali więźniowie z Zakładu Karnego w Tarnowie. Przywiezione zostało w poniedziałek przez służbę więzienną – za co im bardzo dziękujemy. Nakrętki zbierane w ten sposób będą przeznaczane na pomoc w budowaniu studni w krajach misyjnych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z płytą Biblii Audio, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.