Myśl tygodnia: „Bądź jak lampka przed tabernakulum – zawsze blisko Jezusa Eucharystycznego”.

 

  1. Przeżywamy Święto Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

 

  1. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7 odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 15:30 w kościele. Egzamin przeprowadzi ks. dr Leszek Durlak – dekanalny wizytator. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

 

  1. W środę serdecznie zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 19:00: Radę Parafialną, Caritas, Fundację Parafialną Jedna Rodzina, Komendantów Ochotniczej Straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej i starszą Młodzież.

 

  1. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. jak w niedzielę, suma z procesją do czterech ołtarzy. W oktawie procesja na Mszy św. wieczornej, a w niedzielę na sumie. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia. Na procesję Eucharystyczną prosimy przygotować i zabrać sztandary, feretrony oraz baldachim. Do udziału w procesjach zapraszamy także dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, DSM, ministrantów i lektorów.

 

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są:

W środę na Boże Ciało: Stanisław Kita, Katarzyna Piśko, Mariola Dziedzic, Halina Pochroń, Ewa Widełka, Barbara Dreścik, Ewa Rudka.

W sobotę na Niedzielę: Magdalena Lasota, Agata Gajewska, Stanisława Wójcik, Monika Piekarczyk, Anna Stożek, Anna Czaja, Aneta Buczek.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Dnia 11 czerwca od godz. 8:30 w Ośrodku Zdrowia w Pogwizdowie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów.