Myśl tygodnia: „Bądź jak lampka przed tabernakulum – zawsze blisko Jezusa Eucharystycznego”.

1. Przeżywamy Święto Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

3. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7 odbędzie się w środę 7 czerwca o godz. 15:00 w kościele. Egzamin przeprowadzi ks. dr Leszek Durlak – dekanalny wizytator. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

4. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. jak w niedzielę, suma z procesją do czterech ołtarzy. W oktawie procesja na Mszy św. wieczornej, a w niedzielę na sumie. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia. Na procesję Eucharystyczną prosimy przygotować i zabrać sztandary, feretrony oraz baldachim. Do udziału w procesjach zapraszamy także dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, DSM, ministrantów i lektorów.

5. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie i udekorowanie kościoła na bierzmowanie oraz za złożoną ofiarę w kwocie 1500 zł. Za tę kwotę zostały zakupione trzy ornaty, które były już używane w czasie bierzmowania.

6. W niedzielę składka na inwestycje.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Za ofiary składane przy okazji sprzątania została odnowiona kolejna puszka na komunikanty, którą można zobaczyć na bocznym ołtarzu. Na nowy tydzień proszeni są:
W środę na Boże Ciało: Dorota Gawlik, Bożena Babicz, Janina Drożdż, Halina Poślińska, Grażyna Sosnowiec, Barbara Korbiel, Elżbieta Pietras, Maria Wolak.

W sobotę na Niedzielę: Beata Makarska, Magdalena Wilk, Wiktoria Buda, Marta Broszkiewicz, Wiesław Buda, Renata Smoter, Anna Pyrlik, Małgorzata Wełna.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

9. Dnia 20 czerwca od godz. 9:00 w Ośrodku Zdrowia, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.