Myśl tygodnia: „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”. (Ga 5,22-23)

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Jednak czas Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro święto N.M.P – Matki Kościoła czyli drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o 7:30, 9:00 i 18:00. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym koronkę za dusze odmówi sobie prywatnie. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W środę nasza młodzież i młodzież z parafii Sobolów przyjmie sakrament bierzmowania w naszej parafii z rąk ks. bp Stanisława Salaterskiego o godz. 15:30. Zapraszamy młodzież, ich rodziców i świadków na Mszę św. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro do spowiedzi na godz. 17:30.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta:
 poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
 środa – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny,
 czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 sobota – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9:00.

6. W środę zakończenie nabożeństw majowych, a w czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych

7. W przyszłą niedzielę święto Trójcy Przenajświętszej. Zmiana tajemnic różańcowych.

8. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej z 10 na 11 czerwca grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Każdy chętny może się zapisać i jechać do Częstochowy, nie tylko osoby z grupy. Zapisy w zakrystii.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Dariusz Broszkiewicz, Krystyna Babicz, Teresa Oświęcimka, Barbara Kukla, Monika Czesak, Justyna Kasprzyk, Teresa Rajca.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” w którym jest artykuł m.in. o znaczeniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, „Niedziela” a w niej artykuł o znaczeniu Maryi w Kościele i nowe pismo „Niedziela. Magazyn” o historii Kościoła w Polsce.