Myśl tygodnia: „Królestwo Boże może oznaczać samego Chrystusa. Jak jest On Zmartwychwstaniem, ponieważ w Nim wszyscy zmartwychwstaniemy, tak może On być również Królestwem Bożym, bo w Nim będziemy królować.”.
(św. Cyprian)

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny. Dlatego po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt.

 

 1. Do czwartku zapraszamy na wypominki o godz. 16:30 i Msze św. wieczorne. Jutro o 16.30 modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym z wypominkami.

 

 1. We wtorek przypada 14 r. konsekracji biskupiej Ordynariusza diecezji, ks. bpa Andrzeja Jeża.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 16:00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9:00.

 

 1. W czwartek święto św. Andrzeja, apostoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w poniedziałek po Mszy św. Grupa Biblijna,
 • w środę po Mszy św. Caritas Parafialna,
 • w czwartek o godz. 16:00 aspiranci,
 • w piątek po Mszy św. młodzież.

 

 1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Renata Korta, Małgorzata Korta, Krystyna Kita, Kinga Kita, Agata Dudek, Stanisława Piotrowicz, Maria Sieczka.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne. Można też zabrać jeszcze torbę charytatywną i wypełnić ją artykułami spożywczymi lub przemysłowymi, następnie przynieść do salki na plebanii, a panie z caritasu przekażą najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia świece wigilijne. Cena małej świecy to 9 zł, a dużej 24 zł.