1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów będzie na każdej Mszy przedpołudniowej. Jest to nie tylko święto kościelne, ale także uroczystość patriotyczna – rocznica Cudu nad Wisłą. Radując się zatem z chwały i wyniesienia Maryi, polećmy Jej opiece naszą Ojczyznę.
  1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Wtorek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
  • Piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • Sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  1. W poniedziałek o godzinie 17:00 odbędzie się Msza Święta pod pomnikiem lotników w Nieszkowicach Wielkich. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo patriotyczne. Z tej racji Msza Święta parafialna będzie celebrowana rano o godzinie 06:30.
  1. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a w sobotę na modlitwy do Patronów naszej parafii: Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na składkę inwestycyjną.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Monika Piekarczyk, Franciszka Piekarczyk, Kazimiera Piśko, Krystyna Korta, Agata Stożek.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku jest jak zwykle nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.