W najbliższą środę rozpoczniemy kolejny Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2021/2022. Życzę zatem wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom a także rodzicom, aby ten rok był pełen pokoju, aby szkoły stawały się drugim domem, czyli środowiskiem zatroskania o wspólne dobro, a zwłaszcza dobro dzieci i młodzieży. Bo jak mówił św. Jan Paweł II: „Podstawowym prawem dziecka jest być kochanym”, a kochanym się jest, gdy troszczymy się o dobro drugiego człowieka. 

Nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę Bożego światła w odkrywaniu zadań wychowawczych, poczucia odpowiedzialności za stan swojej wiary i wiary swoich dzieci i młodzieży oraz ich postawę moralną. Wszystkim nam jest potrzebna Boża pomoc. I dlatego warto, byśmy modlili się za siebie nawzajem.

Wam – DRODZY UCZNIOWIE – życzę, abyście zawsze mieli dobrych rodziców, wychowawców i duszpasterzy, i abyście także potrafili sobie stawiać wymagania. Chcę Wam tu przypomnieć pięknie stwierdzenie św. Jana Pawła II skierowane do młodzieży, że każde życie charakteryzuje się i określa się przez wewnętrzny kształt miłości. Mówił: „powiedz mi jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś”. I w tym kontekście Ojciec Święty przedłużył tę myśl, że musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Życzę wam drodzy młodzi przyjaciele umiejętności stawiania sobie dobrych wymagań, ważnych i wartościowych celów oraz odwagi w ich realizowaniu. Życzę, by wasze życie było piękne, wypełnione dobrem świadczonym innym, a przede wszystkim wiernością Bogu. I abyście „wzrastali w mądrości u Boga i u ludzi”.

Zakończeniem tych życzeń niech będzie nasza wspólna modlitwa…
Boże Ojcze, dziękujemy Ci za te piękne wakacje. Dziękujemy, za to, że cali, zdrowi i pełni sił wracamy w mury naszych szkół. Daj nam, prosimy, siłę i wytrwałość do czekającej nas nauki, abyśmy za 10 miesięcy mogli wszyscy z uśmiechem odebrać świadectwo szkolne, a także abyśmy na chwałę Bożą rozwijali otrzymane od Ciebie talenty. Dodaj cierpliwości także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, by mogli nas przygotować do samodzielnego życia. Prosimy Cię także o dary Ducha Świętego, abyśmy przez ten czas szkolnej pracy nie zapomnieli o Tobie. Najlepszy Ojcze bądź stale przy nas, byśmy zawsze potrafili dziękować za każdy przeżyty dzień. Abyśmy pochłonięci szkolnymi obowiązkami, nie zapomnieli o rodzinie, przyjaciołach, byśmy mogli pomagać i kochać. Daj nam to, co najważniejsze – zdrowie, byśmy wszyscy mogli szczęśliwie dotrwać do kolejnego lata. Matko Najświętsza Wspomożycielko, błagamy Cię, okryj nas swoim płaszczem opieki. Wypraszaj nam nowe łaski, tak dla nas cenne, u Boga Ojca i Twego Syna, Jezusa Chrystusa. Amen.

ks. Proboszcz