Myśl tygodnia: „Bóg zawsze podnosi słuchawkę, bez względu na to, ile czasu upłynęło od ostatniej rozmowy.”

1. W poniedziałek o godz. 17:30 modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, a po Mszy św. Adoracja prowadzona przez Grupę Biblijną.

1. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na I Piątek w czwartek połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 17:00. Do chorych udam się w piątek od godz. 9:00.

1. W minioną niedzielę odbył się Piknik Parafialny. Bardzo się cieszę, że grupy działające przy parafii przyjęły ten pomysł i włączyły się w organizację tego niemałego przedsięwzięcia. Dlatego bardzo Wam dziękuję i wszystkim tym, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku. Nie będę wymieniał z imienia, bo każdy kto był na pikniku widział i wie, ile to pracy Was kosztowało. Myślę, że najlepszym podziękowaniem dla Was – dla mnie też – była radość i uśmiech tych dzieci i wszystkich, którzy byli na pikniku.

Bardzo dziękuję tym, którzy przynieśli różne fanty na losy, a było ich sporo i były one bardzo wartościowe, dziękuję za różne bilety i vouchery, za napoje i ciasto oraz inne przysmaki. Dziękuję firmie Koral za lody. Dziękuję za wędlinę na grilla firmie Kołdras szczególnie pani Gierczak, która o to zabiegała, firmie Laskopol, szczególnie panu Okraska oraz kierownictwu sklepu Społem nr 5. Dziękuję państwu Wójcik za wypożyczenie lodówek. OSP z Woli Nieszkowskiej i Pogwizdowa; sołtysom: z Zawady, Woli Nieszkowskiej i Nieszkowic Wielkich za zaangażowanie. Dziękuję dyrekcji, nauczycielom i dzieciom z naszych szkół za ich występy – przy tej okazji dziękuję pani Mączko za ufundowanie dzieciom występującym lody. Dziękuję Klubowi Seniorów z Nieprześni i naszej scholii parafialnej za piękny śpiew. Swoją wdzięczność kieruje również do osób prowadzących podczas pikniku punkt medyczny, punkt Eko-doradcy oraz punkt gastronomiczny. Bardzo dziękuję prowadzącym Sylwii, Krzysztofowi i naszemu DJ Mateuszowi Stachowicz za umilanie nam tego czasu muzyką oraz Pani za przeprowadzone zajęcia fitness.

Dzięki temu, że szlachetny i hojny był Wasz odzew, piknik przyniósł duży dochód, bo uzbierano aż 28 733,71 zł. Koszty przygotowania tego pikniku to 8161,00 zł. Nasza Fundacja Parafialna pokryła te koszty w wysokości 8 tyś. Zatem całkowity dochód pikniku wyniósł 28572,71 zł. Jak było zapowiadane z tych pieniążków chcemy zakupić bramki, by móc zainstalować boisko sportowe przy stawach. Drodzy Parafianie, w tym pikniku chodziło przede wszystkim o to, byśmy mogli spędzić ten czas razem w dobrej, miłej i naprawdę takiej ciepłej, rodzinnej atmosferze. I mam nadzieję, że tak było. Tym wszystkim, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproponowaną inicjatywę i zaangażowali się w organizację tego wydarzenia oraz Wam wszystkim, którzy przyszliście, by spędzić wspólnie czas, a tym samym budować wspólnotę jedności składam jeszcze raz WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Sylwia Mroczek, Elżbieta Trzaska, Maria Stożek, Bogusława Brzegowy, Bożena Gawąd, Stanisław Korta, Monika Węgrzyn.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na placu Katedralnym w Tarnowie. Pielgrzymi mogą zapisywać się do końca lipca w kancelarii parafialnej. Każdy uczestnik do 16. roku życia może pielgrzymować wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia (i kolejna) – 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15. roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej.

1. W przyszłą Niedzielę przed kościołem przedstawicielka Doctors Africa będzie zbierała ofiary do puszek na pomoc chorym w Afryce. Jest to związek lekarzy, którzy jako wolontariusze pomagają chorym w Afryce.