Myśl tygodnia: „Słowa wychodzące z serca, trafiają do serca.”
  1. Serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej nowego wikariusza i katechetę, mgr Seweryna Poręba, posyła go do nas sam Jezus, za pośrednictwem Biskupa Ordynariusza, przyjmijmy go z wiarą i otoczmy naszą życzliwością i modlitwą.

1. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą św. dla uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. Zaś w szkole w Pogwizdowie i w Nieszkowicach Wielkich rozpoczęcie nowego roku o godz. 9:00. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną. Serdecznie zapraszamy.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek – połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9:00.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo do Serca Jezusowego,
  • w sobotę – na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

1. W czwartek naszą parafię odwiedzi ks. Bp. Mirosław Gucwa, który chce wyrazić Wam wdzięczność za okazywaną pomoc misjom w Afryce. Pracuje z nim ks. Bronisław Kowalik i razem w czwartek będą celebrować Mszę św. wieczorną. Dlatego gorąco zapraszam na mszę św. w czwartek.

1. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje.

1. Spotkania grup:
  • w środę o godz. 17:00 ministranci i DSM
  • w sobotę po Mszy św. młodzież

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Maria Reczek, Małgorzata Broszkiewicz, Władysława Badylak, Monika Drożdż, Dorota Zaczek, Ewelina Obrał, Bożena Gierczak

1. Bóg zapłać jednej rodzinie za złożoną ofiarę na cele parafialne w wysokości 1500 zł.

1. Starosta Bocheński zaprasza na Weekend z Zabytkami od 6 do 8 września. Również nasz kościół będzie dostępny na zwiedzanie w sobotę i w niedzielę. W niedzielę będzie również Zlot Pojazdów Zabytkowych – u nas ok. godz. 14:15 będą na parkingu przed kościołem. Szczegóły na afiszu w gablotce.

1. We wtorek o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędzie się zebranie dotyczące pozyskiwania środków na ocieplenie, wymianę okien oraz zasad kontroli palenisk.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest dla dzieci „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Jak było ogłaszane, plac przy stawach jest przeznaczony do rekreacji czyli można sobie tam spacerować, odpoczywać. Niestety niektórzy tam śmiecą, wrzucają różne przedmioty do stawu i pojawiło się też dużo porozrzucanych butelek z piwa. Dlatego został założony monitoring i niestety okazuje się, że to piwo spożywają niepełnoletni. Jeszcze raz bardzo proszę, aby dbać o to miejsce, o czystość.