Myśl tygodnia: Jeżeli zbyt żarłocznie rzucisz się na teraźniejsze, stracisz wieczne i niebieskie. Używaj doczesności, ale pragnij wieczności”.
                                                                                                                           (Tomasz á Kempis)

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce – modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godz. 17.30 Droga Krzyżowa  i Msza św. – serdecznie zapraszamy.

1. W niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Na godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci na swoją comiesięczną Mszę św. Zbiórka do puszek z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące
  • w środę – na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 – zapraszamy z lampionami,

1. Spotkania Grup Parafialnych:
  • poniedziałek: po Mszy św. – Grupa Biblijna,
  • środa: na godz. 17:00 – zapraszamy dziewczynki, które chcą się zapisać do DSM, po Mszy św. zbiórka lektorów,
  • czwartek: na godz. 17:00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na pierwsze w tym roku spotkanie,
  • sobota po Mszy św. młodzież.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Beata Broszkiewicz, Barbara Broszkiewicz, Bogusława Broszkiewicz, Edyta Szczur, Izabela Nowak, Monika Wełna, Renata Dąbrowska.

1. Bóg zapłać panu Marcinowi Piekarczykowi za wytyczenie boiska sportowego przy stawach.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”.

1. Do 20 września jest organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego celem pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta będzie na parkingu od strony Pogwizdowa. Na stoliku są ulotki a w gablotce afisz informacyjny.