Myśl tygodnia: Nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.(s. Łucja z Fatimy)

1. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część dzisiaj po każdej Mszy św. organizowana jest zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Dlatego Panie z Caritasu stoję przed kościołem z puszkami. Ponadto jako Caritas Diecezji Tarnowskiej włączamy się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA POWODZIAN. Paczka może być przygotowana przez indywidualną osobę lub grupę osób. Z tyłu na stoliku są listy co można do takiej paczki zapakować. Te paczki można składać do czwartku na plebani.

1. W tym tygodniu wspominany:
  • w poniedziałek św. o. Pio,
  • w piątek św. Wincentego a Paulo,
  • w sobotę św. Wacława, męczennika,

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • środę – o godz. 17:00 ministranci, a o 19:00 Rada Parafialna,
  • czwartek – o godz. 17:00 aspiranci,
  • sobota – po Mszy św. młodzież.
  1. W sobotę nasza grupa APDC udaje się do Lipnicy Murowanej na Diecezjalny Dzień Skupienia.

1. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 13:30 z racji 120-lecia istnienia szkoły w Pogwizdowie. Na tę uroczystość serdecznie zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i uczniowie. Dlatego nie będzie Mszy św. o 15:00.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Renata Babicz, Bożena Roman, Sowa Bogusława, Małgorzata Durak, Jadwiga Wawrzonek, Ewa Oliwa, Grażyna Wełna.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek”. Są tam również kartki na wypominki.

1. Pan Sołtys z Zawady zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w świetlicy przy szkole w Nieszkowicach Wielkich. Tematem wiodącym będzie podział środków z funduszu sołeckiego.