Myśl tygodnia: „Najlepszym sposobem na modlitwę jest różaniec”. (święty Franciszek Salezy)

1. Dzisiaj w całej diecezji jest liczenie wiernych. Ofiary składane do puszek przed kościołem z okazji XXIV Dnia Papieskiego, przeznaczone są na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Popołudniu o godz. 15.00 Msza św. i różaniec fatimski.

1. Wszystkim, którzy pielgrzymowali do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni wielkie Bóg zapłać za tak liczny udział. Byliśmy najliczniejsza grupą. Dziękujemy również panom strażakom z Woli Nieszkowskiej – Grzegorzowi Górskiemu i Mateuszowi Trojan, za czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Jutro szczególnie modlić się będziemy za nauczycieli w ich święto – zapraszamy nauczycieli. Po Mszy św. modlitwa APDC. W środę na różaniec zapraszamy dzieci klas 3 a w piątek młodzież z klas 7.

1. W niedzielę na godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci na swoja comiesięczną Mszę św.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, dlatego w diecezji podejmujemy akcję „DOBRE MONETY”, której celem jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W akcji „Dobre monety” zbieramy pieniądze w 4 kategoriach:
  • Polskie grosze
  • Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe
  • Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
  • Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne).

Wymienione monety bądź banknoty składamy do specjalnie przygotowanego na ten cel pudełka, które znajduje się w zakrystii.

1. Spotkania grup parafialnych:
  • poniedziałek po Mszy św. – Grupa Biblijna,
  • czwartek godz. 16:00 – aspiranci,
  • piątek po Mszy św. – chór,
  • sobota po Mszy św. – młodzież.

1. W sobotę Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem od 9:00 do 15:00.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Dorota Gawlik, Elżbieta Pietras, Maria Wolak, Beata Makarska, Bożena Babicz, Janina Drożdż, Halina Poślińska.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Wójt Gminy Bochnia informuje, że w środę – 16 października, o godz. 19:00 w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Pogwizdowie odbędzie się Zebranie Wiejskie w celu wyboru Sołtysa sołectwa Pogwizdów.