Myśl tygodnia: „Jedno <Zdrowaś Maryjo> powiedziane z pobożnością wstrząsa całym piekłem”.
(św. Jan Maria Vianney)

1. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą o godz. 17.00. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące.

1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na który zapraszamy wszystkich – dzieci otrzymają naklejki. Najpierw będzie Różaniec, a później Msza św.

1. Do Matki Bożej Różańcowej w Bochni z racji odpustu udajemy się 7 października czyli za tydzień w poniedziałek. Szczegółowy program znajduje się w gablotce.

1. W tym tygodniu wspominany:
  • w poniedziałek św. Hieronima,
  • we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • w środę św. Aniołów Stróżów,
  • w piątek św. Franciszka z Asyżu,
  • w sobotę św. s. Faustynę Kowalską.

1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i w piątek od godz. 16.00.

Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.

1. W środę na Różaniec zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami, a w piątek młodzież klas VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

1. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • piątek – o godz. 15:30 próba scholii,
  • sobota – o godz. 10:00 lektorzy, a po Mszy św. młodzież.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary dla powodzian. Złożyliście 9242 zł.

1. Bóg zapłać panu Markowi Wetula i jego pracownikom za wymianę dwóch słupów na placu przy stawach.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Lucyna Babicz, Małgorzata Urban, Stanisława Broszkiewicz, Grzegorz Kowal, Tadeusz Mrozowski, Anna Liszka, Dorota Węgrzyn.

1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych a tym samym będą porządkowane groby. Dlatego ponawiam prośbę, aby utrzymywać porządek na cmentarzu, bo niestety niektórzy zostawiają śmieci koło drewnianego budynku, przy zniczomacie czy przy bramkach wejściowych a przecież mamy miejsce wyznaczone na śmieci. Również przy wysypisku proszę, aby wrzucać śmieci tam gdzie ich miejsce a nie przy bramce co powoduje, że nie można jej otworzyć. Dbajmy nie tylko o groby ale i o cały cmentarz, o miejsce gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Pragnę również przypomnieć o ofiarach na utrzymanie pana kościelnego i organisty, bo niestety na ten cel złożyło tylko 45% rodzin, czyli ani połowa.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Wójt Gminy Bochnia informuje, że 6 października w godz. od 8:00 do 16:00 w szkole w Nieszkowicach Wielkich odbędą się wybory na Sołtysa sołectwa Zawada.