Myśl tygodnia: „Drugi człowiek istnieje po to, aby okazać mu miłość, którą masz od Boga”. (święta Katarzyna ze Sieny)

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny; dziękujemy za łaskę wiary, a naszą modlitwą i ofiarą wspomagamy dzieło ewangelizacji. Pamiętajmy w modlitwie
    o naszym misjonarzu, ks. Bronisławie.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, a w środę na różaniec zapraszamy szczególnie młodzież z klas 8.

1. W poniedziałek różaniec poprowadzi Grupa Biblijna z rozważaniami, a po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

1. W przyszłą niedzielę Odpust Parafialny – dzień modlitwy, pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas naszego uświęcenia. Suma odpustowa będzie o godz. 11:00, na którą zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Kazanie wygłosi Ks. Piotr Mamak – proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. Zachęcamy do spowiedzi przed odpustem, codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą św. wieczorną i w czasie różańca.

1. W sobotę Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem od 9:00 do 15:00, a w niedzielę nasza młodzież będzie prowadzić kiermasz cukierków odpustowych oraz watę cukrową. Zachęcamy do wspierania ich.

1. Spotkania grup parafialnych:
  • środa godz. 16:00 i w sobotę o godz. 11:00 – schola,
  • czwartek godz. 16:00 – ministranci,
  • piątek po mszy św. – chór,
  • sobota godz. 10:00 – lektorzy, a po Mszy św. młodzież.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, za ofiarę. Na nowy tydzień, przed odpustem proszeni są: Grażyna Sosnowiec, Barbara Korbel, Magdalena Wilk, Wiktoria Buda, Marta Broszkiewicz, Wiesław Buda, Anna Pyrlik, Renata Smoter, Agata Pałka, Małgorzata Wełna.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Ekstra Gość Niedzielny”, „Niedziela” z artykułami o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, a w zakrystii są kalendarze.

1. W dniu 21 października tj. poniedziałek i 23 października tj. środa, droga gminna od cmentarza do państwa Łyszczarzów będzie zamknięta od godz. 6:00 do 18:00 z powodu wykonywania nawierzchni asfaltowej.