Myśl tygodnia: Człowiek nie jest nigdy tak wielki jak wtedy, kiedy klęczy przed Bogiem” (św. Jan XXIII)

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym, a później spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W środę o 16.00 zbiórka ministrantów.

4. W czwartek na Drogę Krzyżową o godz. 16:30: zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie z klas 3 – przygotowujące się do I Komunii św. Natomiast w piątek zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież z klas 7, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 9:00.

6. Bóg zapłać za składkę na inwestycje i za ofiary złożone do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji – złożyliście 2814 zł.

7. W salce na plebanii można składać artykuły na pomoc walczącej Ukrainie. Przygotowane paczki zostaną przekazane przez Caritas ludziom, którzy pozostali na Ukrainie. A dzisiaj przy kościele jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Ewa Węgrzyn, Zdzisław Gajewski, Józefa Lech, Agnieszka Rodzaj, Krystyna Gawąd, Joanna Kowalczyk, Agnieszka Stokłosa.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. A w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 zł.