Myśl tygodnia: „Człowiek nie jest nigdy tak wielki jak wtedy, kiedy klęczy przed Bogiem” (św. Jan XXIII)

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym,
    a później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną.

1. Droga Krzyżowa jest o godz. 16:30: w czwartek dla dzieci i w piątek dla wszystkich, po niej Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

1. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję sprzedaży ciasta na rzecz pomocy chorym potrzebującym wsparcia finansowego z naszej parafii. Nasza Fundacja Jedna Rodzina z Caritas Parafialną tę akcje planowała od świąt Bożego Narodzenia. Do tej akcji dołączył się Wolontariat ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. Podczas tej kwesty zebrano aż 8855,90 zł. Pierwszą osobą, która z tej pomocy skorzystała jest pani Wilk dla której przekazano 4550 zł. na operację. Pozostała część pieniędzy została wpłacona na konto Fundacji, do której może się zwrócić każdy potrzebujący pomocy. Przy tej okazji ponawiamy prośbę, aby wejść na stronę internetową Fundacji lub zabrać sobie ulotkę, która jest na stoliku i przeczytać jaki jest cel Fundacji, by nie było nieporozumień. Ta Fundacja ma służyć Wam – Drodzy Parafianie. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim, którzy się zaangażowali w tę akcję: przygotowującym ciasto, sprzedającym i wszystkim kupującym. Niech dobro się rozwija i nam wszystkim służy.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc Ukrainie – złożyliście 8650 zł.

1. W środę o 16.00 spotkanie DSM i zbiórka ministrantów, a w piątek młodzieży po Mszy św.

1. W piątek na Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież z klas 7 i 8, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

1. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje. Będziemy również w przyszła niedzielę przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Bogusława Hojda, Krystyna Kukułka, Balbina Wełna, Monika Michalczyk, Jolanta Drożdż, Małgorzata Stachowicz, Monika Korta.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie informuje, że 7 marca rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I.