Myśl tygodnia: „Modlitwa daje duszy hart i siłę. Ona podnosi duszę ku niebu i łączy ją z Bogiem”. (św. Józef Sebastian Pelczar)

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej.

2. Nabożeństwo Fatimskie wypada we wtorek, w oktawie Bożego Ciała, dlatego po procesji eucharystycznej, będzie jeszcze w kościele różaniec dla chętnych.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału każdego dnia oktawy Bożego Ciała, szczególnie dzieci. W czwartek przypada również 11 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. rano i wieczorem. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę Diecezjalne święto Rodziny.

7. Przy nowym budynku został wykonany podjazd na wózki inwalidzkie przez p. Mirosława Ochel – za co bardzo dziękujemy. Bóg zapłać p. Zbigniewowi Fabijan za odwożenie i przywożenie elementów podjazdu do ocynkowania. Koszt podjazdu to 16180 zł. Została tam również położona kostka. Koszt tej inwestycji to 39268 zł., nie licząc pracy maszynami – koparką, ładowarką – wykonanej przez pracowników p. Ryszarda Birkowskiego – za co p. Ryszardowi składamy wielkie Bóg zapłać. Ponadto przez jakiś czas utrudnione będzie dojście do kościoła od strony północnej ponieważ trwają tam prace. Prosimy o wyrozumiałość.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Elżbieta Stachowicz, Karolina Stachowicz, Monika Nowak, Janina Majka, Joanna Wysokińska, Maria Broszkiewicz, Małgorzata Dobranowska.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność szkolna z Nieszkowic Wielkich zaprasza na Piknik Rodzinny w sobotę 17 czerwca od godz. 15:00. W programie występy dzieci i wiele innych atrakcji.