Myśl tygodnia: „Modlitwa daje duszy hart i siłę. Ona podnosi duszę ku niebu i łączy ją z Bogiem”. (św. Józef Sebastian Pelczar)
  1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

1. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim za pobożne uczestnictwo, szczególnie dziękujemy:
  • przygotowującym piękne ołtarze,
  • ministrantom, lektorom, DSM, dzieciom komunijnym,
  • rodzicom przyprowadzającym małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia,
  • niosącym baldachim, feretrony i sztandary,
  • straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej,
  • panu Ryszardowi Birkowskiemu za wykoszenie trawy wzdłuż drogi procesyjnej,
  • panu kościelnemu za sprzątanie po procesjach
  • panu organiście i Wam wszystkim za tak liczny udział w Boże Ciało i przez całą oktawę. Niech Jezus ukryty pod Postacią Chleba i Wina sowicie Wam wynagrodzi.

1. Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 19:00. Jeśli będzie pogoda to Msza św. będzie w Grocie.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • środa – o godz. 17:00 kandydatki DSM,
  • poniedziałek i piątek – o godz. 17:00 próba scholii,
  • piątek – o godz. 17:30 aspiranci,
  • sobotę – po Mszy św. Grupa Młodzieżowa.

1. W przyszłą Niedzielę na sumę zapraszamy wszystkie dzieci. Na tej Mszy św. będzie również przyjęcie aspirantów do posługi ministranta i kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

1. Wolą ks. Biskupa naszą wspólnotę parafialną z końcem sierpnia opuszcza ks. Tomasz, który został skierowany na placówkę do Ryglic, a na jego miejsce przychodzi neoprezbiter ks. Seweryn Poręba z Mogilna koło Nowego Sącza.

1. Jak było wspominane organizujemy po raz pierwszy „Festyn Parafialny” przy stawach 23 czerwca tj. w niedzielę od godz. 15:00, dlatego Msza św. wtedy będzie o godz. 14:00. W związku z tym zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 grupy parafialne i tych, którzy chcieliby pomóc w przeprowadzeniu tegoż pikniku. Prosimy również o fanty na losowanie, o sponsorów, o upieczenie ciasta na ten festyn. Każda pomoc, każde zaangażowanie jest bardzo mile widziane. Niech dobry Bóg za każdy gest dobroci sowicie błogosławi.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Agnieszka Majcherczyk, Bogusława Szuba, Kornelia Paluchowska, Anna Rodak, Renata Ścibor, Maria Mach, Agata Piekarczyk.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Historia Kościoła” i „Niedziela”.