Myśl tygodnia: „Modlitwa daje duszy hart i siłę. Ona podnosi duszę ku niebu i łączy ją z Bogiem”. (św. Józef Sebastian Pelczar)

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

2. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim za pobożne uczestnictwo, szczególnie dziękujemy:
– przygotowującym piękne ołtarze,
– ministrantom, lektorom, DSM, dzieciom komunijnym,
– rodzicom przyprowadzającym małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia,
– niosącym baldachim, feretrony i sztandary,
– straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej,
– panu Ryszardowi Birkowskiemu za wykoszenie trawy wzdłuż drogi procesyjnej,
– panu kościelnemu za sprzątanie po procesjach
– panu organiście, chórowi i Wam wszystkim za tak liczny udział w Boże Ciało i przez całą oktawę. Niech Jezus ukryty pod Postacią Chleba i Wina sowicie Wam wynagrodzi.

3. W piątek o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św.

4. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Spotkania grup:
– poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
– środa – o godz. 17:00 ministranci i DSM,
– piątek – po Mszy św. Grupa Młodzieżowa.

6. Bóg zapłać za składkę na inwestycje.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Małgorzata Bawół, Katarzyna Gągoł, Urszula Krakowska, Tadeusz Górski, Olszowy Agnieszka, Aleksandra Zagórska, Elżbieta Buda.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci nr. wakacyjny i „Niedziela”, a w zakrystii kalendarze na przyszły rok.