Myśl tygodnia: „Bóg zawsze podnosi słuchawkę, bez względu na to, ile czasu upłynęło od ostatniej rozmowy.”

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną.

1. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim za pobożne uczestnictwo, szczególnie dziękujemy:

– przygotowującym piękne ołtarze,

– ministrantom, lektorom, DSM

– rodzicom przyprowadzającym małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia,

– niosącym baldachim, feretrony i sztandary,

– straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej,

– panu Ryszardowi Birkowskiemu za wykoszenie trawy wzdłuż drogi procesyjnej,

– panu kościelnemu za sprzątanie po procesjach

– panu organiście i Wam wszystkim za tak liczny udział w Boże Ciało i przez całą oktawę. Niech Jezus ukryty pod Postacią Chleba i Wina sowicie Wam wynagrodzi.

1. W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7:30, 9:00 i 18:00.

1. Spowiedź na I Piątek w czwartek połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 17:00.

1. W Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Sprzątanie kościoła zakończył Pogwizdów i rozpoczyna Wola Nieszkowska. Na nowy tydzień proszeni są: Anna Klejdysz, Krystyna Piech, Teresa Czoch, Wiesława Wełna, Monika Haller, Helena Gorgoń, Kazimierz Brzegowy.

1. W miesiącu lipcu Fundacja Parafialna Jedna Rodzina będzie organizowała dwa projekty: Pierwszy to  pomoc prawna dla osób potrzebujących uporządkować sobie sytuacje rodzinne, sąsiedzkie i majątkowe. Spotkania dla chętnych będą organizowane w środy i piątki po wieczornej mszy św.,  od 6 do 20 lipca w salce na plebanii. Koszt porady prawnej to 75 zł. Drugi projekt to nauka języka hiszpańskiego dla początkujących. Zajęcia  będą  organizowane we wtorki i czwartki od 16:45 do 17:45 także w salce na plebanii od  5 do 21 lipca. Koszt zajęć: 15 zł. od osoby za godzinę. Zajęcia zostaną uruchomione przy minimalnej liczbie chętnych 10 osób. Prosimy o zapisywanie się osób zainteresowanych kursem języka hiszpańskiego w najbliższym tygodniu w zakrystii. Osoby zainteresowane poradami prawnym także mogą się wcześniej zgłaszać i wpisywać na konkretne terminy.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.