1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • Wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • Środa – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów Diecezji Tarnowskiej;
  • Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w naszej parafii:
  • Poniedziałek – modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące;
  • Środa – nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 19.00;
  • Piątek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;
  • Sobota – modlitwy do Patronów naszej Parafii.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Bożena Kuc, Małgorzata Korta, Małgorzata Nosek, Danuta Górska, Irena Maciuszek, Jolanta Kapcia, Wiesława Frąś.

1. Ogłoszenie społeczne: Sołtysi i Rady Sołeckie Nieszkowic Wielkich, Nieprześni, Woli Nieszkowskiej i Zawady zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym „Tour de Zawada”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 lipca o godz. 15.00. Start rajdu na boisku sportowym w Nieszkowicach Wielkich. Na boisku w Nieszkowicach Wielkich w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się również zabawa taneczna a w niedzielę 17 lipca o godz. 15.00 będzie piknik rodzinny z różnymi atrakcjami i występami. W związku z przejazdem rajdu w sobotę w godzinach od 15.00 do 16.00 zamknięta będzie droga od kościoła w kierunku szkoły w Pogwizdowie i Berdychowa.