1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. W poniedziałek po Mszy Świętej modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  • Sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Błogosławieństwo ziół i kwiatów będzie na każdej Mszy przedpołudniowej. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  1. Informujemy, że Msza Święta pod pomnikiem lotników w Nieszkowicach Wielkich planowana jest na dzień 16 sierpnia o godzinie 17.00.
  1. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę na nabożeństwo do Patronów naszej parafii: Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. W piątek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na godzinę 19.00 na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Marta Kołodziej, Małgorzata Stożek, Ewa Stary, Stanisława Parwa, Janina Pankowska.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.