Myśl tygodnia: „By zdobyć niebo, świętość potrzeba trzech rzeczy:  modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko” św. Maksymilian Maria Kolbe

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
 • w poniedziałek – Koronka za dusze w czyśćcu cierpiące;
 • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;
 • w sobotę – Modlitwy do Świętych Apostołów
  Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
 • Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
 • Czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 

 1. W poniedziałek o godz. 16:30 odbędzie się Msza Święta polowa przy pomniku zestrzelonych Lotników. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i poległych w jej obronie.

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedzielę. W polskiej tradycji ta uroczystość zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego,
  że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się wtedy kwiaty, zioła i kłosy zbóż. To poświęcenie będzie miało miejsce w naszej parafii po każdej Mszy Świętej.

 

 1. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbywać się będzie coroczny odpust ku czci Matki Bożej w dniach od 19 do 27 sierpnia. W tym roku będziemy dziękować za 30 – lecie koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia, jak również 30 – lecie tarnowskiego Gościa Niedzielnego. Szczegółowy program odpustu znajduje się na afiszu w gablotce przed kościołem.

 

 1. W związku z odpustem w Pasierbcu informujemy także, że w nocy z soboty na niedzielę 26/27 sierpnia wyruszy nocna pielgrzymka z Bochni do Pasierbca. Wyjście z parafii Św. Pawła Apostoła w Bochni w sobotę o godz. 22:30. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Przewidywane przejście pielgrzymki w naszym rejonie to około północy postój w szkole w Nieszkowicach Wielkich. Szczegóły w gablotce parafialnej.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Iwona Dziubińska, Mariola Mucha, Bogusława Wetula, Witold Krzysiek, Anna Paduch, Małgorzata Ostrowska, Aneta Burek.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.