Myśl tygodnia: „Maryja w niebie dla aniołów i świętych jest Królową, a dla nas na ziemi Matką .”

1. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w niedzielę. Na Mszach św. dopołudniowych poświęcenie ziół, kwiatów i wieńców żniwnych.

1. We wtorek z okazji rocznicy śmierci Lotników Polskich Msza św. i program patriotyczny pod pomnikiem w Nieszkowicach Wielkich będzie o godz. 17:00.

1. W środę wspomnienie św. Jacka, a w sobotę św. Bernarda – doktora Kościoła.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. W przyszłą Niedzielę na każdej Mszy św. kazanie wygłosi były nasz proboszcz, a obecnie misjonarz w Afryce – Ks. Bronisław Kowalik. Przy tej okazji będzie zbierał tacę na misje.

1. Nocna pielgrzymka z Bochni do Pasierbca wyrusza w sobotę 27 sierpnia. Dokładne informacje w gablotce.

1. Na placu przy kościele od strony Pogwizdowa planujemy wybudować Grotę z figurą Matki Bożej, różaniec kamienny i stacje Drogi Krzyżowej. Projekt jest wywieszony w gablotce – można sobie zobaczyć. Można też być fundatorem jednej ze stacji, co jest mile widziane. Wtedy imię takiego fundatora będzie umieszczone na danej stacji.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Małgorzata Kapcia, Weronika Stary, Dorota Fasuga, Urszula Solecka, Stanisława Strojek, Renata Drożdż, Krystyna Brzegowa.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Biblii Audio i „Niedziela”.