Myśl tygodnia: „Daleko od tabernakulum każde dzieło opiera się na piasku, każdy najpiękniejszy entuzjazm miłosierdzia wysycha i gaśnie”
św. Pius X

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na poszkodowanych w wyniku
    powodzi w Słowenii.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  • w poniedziałek – Koronka za dusze w czyśćcu cierpiące;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • Wtorek – wspomnienie NMP Królowej;
  • Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

1. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu będą zarówno rano o godzinie 07:30 jak i wieczorem o 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na inwestycje. Bóg zapłać!

1. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę 26/27 sierpnia wyruszy nocna pielgrzymka z Bochni do Pasierbca. Wyjście z parafii Św. Pawła Apostoła w Bochni w sobotę o godz. 22:30. Przewidywane przejście pielgrzymki w naszym rejonie to około północy postój w szkole w Nieszkowicach Wielkich.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Barbara Babicz-Panna, Ewa Szarek, Józef Burek, Tadeusz Zając, Barbara Jawień, Kinga Czekaj, Justyna Zięba.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.